Zavřít reklamu

Nadstavba Androidu 13 od Samsungu s označením One UI 5.1 debutovala s řadou Galaxy S23, nyní je ale dostupná již na více telefonů společnosti. Ty vlajkové pak mohou používat i aplikaci Expert RAW. Její spuštění bylo ale do teď podmíněno spuštěním samostatné aplikace, což se aktuálně mění. 

Aplikace Expert RAW, která nabízí profesionální ovládání nastavení fotoaparátu, byla poprvé vydána pro řadu Galaxy S21. Nyní však byla aplikace rozšířena na další špičkové smartphony Galaxy, včetně řady Galaxy Note 20 a Galaxy S20. Protože však není součástí výchozí aplikace fotoaparátu, není tak oblíbená, což je rozhodně škoda, protože nabízí mnoho výhod. S aktualizací One UI 5.1 ji konečně spustíte přímo z nativního Fotoaparátu.

Jak spustit Expert RAW z aplikace Fotoaparát 

  • V telefonu otevřete aplikaci Fotoaparát. 
  • Vyberte nabídku Další. 
  • Pokud nemáte aplikaci Expert RAW nainstalovanou, zde ji klepnutím na ikonu přímo stáhnete. 
  • Opětovným klepnutím na ikonu aplikaci spustíte. 

A to je prakticky všechno. Bohužel i pokud najdete v profesionálním režimu zalíbení, nemůžete si aplikaci přesunout přímo do řádku nabídek režimů. Není však vyloučeno, že Samsung tuto možnost nezohlední v některé z dalších aktualizacích.

Výhody aplikace Expert RAW je například režim Astronomické fotografie nebo snímky s vícenásobnou expozicí. U řady Galaxy S23 můžete k pořizování snímků RAW použít i nový režim 50MPx. Titul také umí pořízené fotografie automaticky sdílet do aplikace Adobe Lightroom. 

Dnes nejčtenější

.