Zavřít reklamu

Samsung Knox slaví 10. výročí. Společnost ji představila před více než deseti lety na veletrhu MWC (Mobile World Congress). A jak uvedl v nedávném slavnostním oznámení, platforma se od té doby vyvinula v holistické bezpečnostní řešení, jež chrání miliardy spotřebitelů a firem.

Samsung se na 10. výročí platformy Knox rozhovořil o tom, co s ní bude dál. I když je na co se těšit, zdá se, že velké vylepšení platformy dorazí později, než se očekávalo. Tímto vylepšením je loni na podzim představená funkce Knox Matrix. Pomocí ní hodlá korejský obr vytvořit hladce fungující sítě zařízení, která se navzájem zabezpečují.

Místo toho, aby Knox fungoval na každém zařízení nezávisle, Knox Matrix propojí více zařízení Galaxy v domácnosti v soukromé síti založené na blockchainu. Vizí Samsungu je to, aby každé zařízení v síti Knox Matrix bylo schopné provádět bezpečnostní kontroly na jiném zařízení a vytvořit síť, která dokáže ověřit jeho vlastní bezpečnostní integritu. A čím více zařízení v síti Knox Matrix bude, tím bude systém bezpečnější.

Samsung Knox Matrix stojí na třech základních technologiích:

  • Trust Chain, která je zodpovědná za vzájemné monitorování zařízení kvůli bezpečnostním hrozbám.
  • Credential Sync, která zabezpečuje uživatelská data při přesunu mezi zařízeními.
  • Cross Platform SDK, která umožňuje zařízením s různými operačními systémy, včetně Androidu, Tizenu a Windows, se zapojit do sítě Knox Matrix.

Funkce Knox Matrix měla být původně spuštěna ještě letos, Samsung však změnil plány a nyní říká, že první zařízení, které ji budou „umět“, dorazí až v příštím roce. Další telefony a tablety Galaxy ji později dostanou prostřednictvím aktualizací firmwaru. Po telefonech a tabletech budou následovat televizory, domácí spotřebiče a další zařízení chytré domácnosti. Poté (po zhruba dvou až třech letech) plánuje Samsung funkci zavést do partnerských zařízení, přičemž vývoj kompatibility partnerských zařízení již podle něj probíhá.

Dnes nejčtenější

.