Zavřít reklamu

Během každoročního veletrhu Display Week v Los Angeles představil Samsung potenciálně revoluční 12,4palcový rolovací OLED panel. Jistě, není to poprvé, co tento koncept vidíme, ale tento Samsungu je o krok napřed před konkurencí, protože je zatím největší a roluje se z poměrně malého „svitku“. 

Panel může mít rozměr od 49 mm do 254,4 mm, což je působivá pětinásobná škálovatelnost ve srovnání se současnými posuvnými obrazovkami, které mohou dosáhnout pouze trojnásobku své původní velikosti. Samsung Display říká, že toho byl schopen dosáhnout použitím osy ve tvaru O, která právě napodobuje svitek papíru. Společnost jej nazývá Rollable Flex.

Není to ale všechno. Kromě Rollable Flex představil Samsung panel Flex In & Out OLED, který se může ohýbat v obou směrech, na rozdíl od aktuálně používané technologie, která umožňuje flexibilní OLED skládat pouze jedním směrem. Příkladem jsou vlastní Galaxy Flip4 a Fold4 Samsungu.

Aby toho nebylo málo, tak korejský gigant představil také první OLED panel na světě s integrovanou čtečkou otisků prstů a snímačem srdečního tepu. Současné implementace spoléhají na malou plochu senzoru, zatímco představené řešení společnosti umožňuje odemknout zařízení dotykem prstu kdekoli na povrchu obrazovky. Má také zabudovanou organickou fotodiodu (OPD), která může vyhodnocovat krevní tlak, srdeční frekvenci a stres sledováním krevních cév.

Teď už nezbývá než čekat, kdy Samsung uvede novinky do komerčních produktů. Minimálně Flex In & Out má jasné uplatnění v mobilních skládačkách, které by tak dostaly další rozměr svého možného použití. Ostatně by se také mohly zbavit vnějšího displeje a být tak levnější. 

Aktuální skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.