Zavřít reklamu

Apple, Samsung i Google se chystají už velice brzy proniknout do nového segmentu trhu. Apple v něm bude nováček, Samsung zde již ale měl svou řadu produktů, kdy to zkoušel i Google. Tentokrát by však mohl z představení technologie profitovat spíše Apple a své soupeře nechat daleko za sebou. 

Apple totiž hodlá na WWDC, tedy celosvětové vývojářské konferenci, představit svůj hardware pro konzumaci rozšířené/virtuální reality, tzv. Reality Pro nebo Reality One headset. Stát by se tak mělo již 5. června. Zařízení by pak mělo běžet na systému s názvem xrOS. Pokud je to všechno pravda, Apple tím porazí duo Samsung/Google o několik měsíců.

Začátkem tohoto roku totiž Samsung tvrdil, jak pracuje na vlastním headsetu pro smíšenou realitu, kdy mu k tomu mají pomáhat společnosti jako Google a Qualcomm. Od té doby jsme se ale žádných novinek nedočkali, snad jen s výjimkou zmínky na konferenci Google I/O, kde bylo jen řečeno, že nový projekt XR bude odhalen později v tomto roce. 

Neslavná historie Gear VR 

Samsung už dříve do světa VR pronikl se svou řadou Gear VR. Tento produkt ale představil světu v roce 2014, kdy na něho ten pravděpodobně ještě nebyl připraven, a proto v podstatě s rokem 2017 zanikl. Jeho využití bylo vázáno na ustavení chytrého telefonu před systém čoček headsetu. Samsung na řešení spolupracoval s Oculusem, který se v tomto ohledu staral o softwarovou stránku věci. Samsung tedy nějaké zkušenosti má, ale protože se nechal odradit neúspěchem, tak vyklidil bitevní pole, což ho teď může mrzet.

Reality Pro Applu má být na telefonu nezávislé, má údajně nabídnout duální 4K OLED displeje, 12 kamer sledujících pohyb těla a očí uživatele, a čip M2. Zároveň toto bude největší počin Applu od uvedení Apple Watch v roce 2015. Doufejme, že Samsung s Googlem budou schopni konkurovat vlastním headsetem velice brzy, a to i vzhledem k historii Googlu, protože i on už má za sebou několik snah proniknout do tohoto segmentu se svými Google Lens.

Aktuální produkty virtuální reality koupíte zde

Dnes nejčtenější

.