Zavřít reklamu

Google již několik měsíců pilně pracuje na Androidu 14. Začátkem roku vydal jeho dvě vývojářská preview a nedávno jeho druhou betaverzi, kterou zpřístupnil i na jiných telefonech než svých vlastních. Příští Android má jako verze před ním přinést několik významných novinek. Ty by poté mohl Samsung implementovat do své chystané nadstavby One UI 6.0. Které to budou?

  • Upozornění LED bleskem: Upozornění LED bleskem je velmi užitečná funkce pro uživatele, kteří mají nějaké postižení nebo mají někdy problémy se sluchem kvůli vnějšímu rušení. Funkci je možné (na vybraných telefonech v rámci druhé betaverze Androidu 14) zapnout již nyní, a to v Nastavení→Displej→Flash notifikace.
  • Prediktivní gesto zpět: Prediktivní gesto zpět se do Androidu 14 dostalo v druhém vývojářském preview. Toto gesto uživateli ukáže náhled předchozí obrazovky, kam se po jeho dokončení vrátí.
  • Vylepšená aplikace Najdi moje zařízení: V Androidu 14 vylepší Google aplikaci Najdi moje zařízení. Konkrétně tak, že vylepší jeho kompatibilitu, aby zahrnovala ještě více zařízení a umožnila uživatelům najít své smartphony pomocí jiných androidových zařízení připojených v síti.
  • Vylepšená výdrž baterie: Google tvrdí, že Android 14 vylepší výdrž baterie. Chce toho dosáhnout optimalizací softwaru, aby mohl baterii využívat efektivněji.
  • Přizpůsobení zamykací obrazovky: Android 14 přinese uživatelům možnost přizpůsobit si zamykací obrazovku. Podle Googlu si ji budou moci přizpůsobit podle svých zájmů.
  • Magic Compose: Magic Compose je funkce, kterou Google přidá do aplikace Zprávy. Funkce uživatelům umožní psát textové zprávy v různých stylech.
  • Klonování aplikací: Tato funkce byla objevena v prvním vývojářském preview Androidu 14. Umožní uživatelům vytvořit druhou instanci aplikace, aby mohli používat dva účty najednou. To je něco, po čem uživatelé Androidu volají již velmi dlouho.

Google má podle jím dříve zveřejněného harmonogramu vydat ještě dvě betaverze Androidu 14. Finální verzi pak na své telefony podle všeho vypustí v srpnu. Na telefonech a tabletech Galaxy bude systém „obalený“ nadstavbou One UI 6.0, přičemž ještě v srpnu by pro ni měl být otevřen beta program. Stabilní aktualizaci s Androidem 14/One UI 6.0 pak Samsung začne podle všeho vydávat na podzim.

Dnes nejčtenější

.