Zavřít reklamu

Jak Galaxy Watch4, tak Galaxy Watch5 jsou chytré hodinky Samsungu narvané funkcemi až po svůj pomyslný okraj. Umí měřit všechny myslitelné zdravotní funkce, fungují ale také jako prodloužená ruka vašemu smartphonu, a to vlastně doslova. Víte ale, že na nich můžete přijímat a odmítat hovory pouhými gesty zápěstí? 

Galaxy Watch obsahují mnoho senzorů, mezi které patří i gyroskop a akcelometr. Právě první snímá polohu vašeho zápěstí a ví tedy, v jaké se hodinky aktuálně nacházejí a jakou vykonaly trajektorii. Právě z toho důvodu mohou mít předdefinovaná gesta, kterými můžete vyvolat patřičné funkce a možnosti. Jednou z nich je i přijímání a odmítání hovorů.

Jak zapnout přijímání a odmítání hovorů na Galaxy Watch gesty 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Otevřete nabídku Rozšířené funkce. 
  • Sjeďte do sekce Gesta a klepněte na Přijímat hovory. 
  • Aktivujte funkci přepínačem. 
  • Vraťte se zpět a zvolte Zrušit upozornění a hovory. 
  • Přepněte přepínač do polohy Zapnuto. 

A jak vlastně daná gesta vypadají? V prvním případě, tedy v případě, že chcete hovor přijmout, tak zatřeste dvakrát rukou ohnutou v lokti. Samsung uvádí, že toto gesto korektně pracuje s jeho aplikací Telefon a že si s ostatními tituly z Google Play nemusí úplně rozumět. Rozhraní nastavení vám umožní si i funkci nanečisto vyzkoušet.  

Chcete-li naopak příchozí hovor odmítnout, tak tak učiníte dvojím otočením zápěstí. Toto platí i pro zrušení výstrah jako jiná upozornění, časovače a připomenutí. Aplikace Samsungu jsou k tomu samozřejmě přizpůsobeny, ostatní mohou jen upozornění ztlumit namísto zrušení.

Galaxy Watch4 i Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.