Zavřít reklamu

 Když dal Samsung svým chytrým hodinkám Wear OS 3, otevřel je více pro aplikace od vývojářů třetích stran. Meta, která strojí nejen za Facebookem, ale i Instagramem, a právě nejrozšířenější chatovací platformou WhatsApp teď tento komunikátor pouští i na Galaxy Watch4 a Watch5. 

Díky oficiální dostupnosti aplikace WhatsApp pro Wear OS mohou hodinky Galaxy Watch4, Galaxy Watch5 a další chytré hodinky s Wear OS zůstat ve spojení a nabídnout uživatelům přístup k chatům přímo z jejich zápěstí. Aplikace v současné době zobrazuje jednoduchý seznam posledních kontaktů, nabídku Nastavení a možnost Otevřít v telefonu.

Po otevření chatu pak samozřejmě můžete procházet předchozí konverzace. Na zprávy můžete odpovídat pomocí hlasových zpráv nebo systémovou klávesnicí. Chcete-li si nastavit a používat aplikaci WhatsApp v zařízení se systémem Wear OS, musíte v telefonu zadat osmimístný kód z hodinek a spárovat je se svým účtem.

Následně bude aplikace synchronizovat vaše konverzace z telefonu do zařízení s operačním systémem Wear OS, které budou chráněny end-to-end šifrováním. Samozřejmě nechybí ani odznaky s počtem nepřečtených zpráv, k dispozici jsou také dvě dlaždice, a to Kontakty WhatsApp a Hlasová zpráva WhatsApp, která vám umožní okamžitě nahrávat hlasovou zprávu.  

Chcete-li však WhatsApp s hodinkami Samsungu používat, musíte se nejdříve zaregistrovat do beta programu (učiníte tak kliknutím sem). Musíte se ujistit, že aplikace WhatsApp v telefonu se systémem Android a v chytrých hodinkách používá verzi 2.23.10.10+. Je to ale malá daň za ten komfort, který dostanete. Pokud pak nikam nechvátáte, stačí nějaký čas vydržet. Až beta testování skončí, bude už WhatsApp pro Wear OS uvolněn bez jakýchkoli podmínek.

Dnes nejčtenější

.