Zavřít reklamu

Huawei tvrdí, že nově představené hodinky společnosti s označením Watch 4 mají funkci sledování hladiny glukózy v krvi. Měly by tedy upozornit uživatele, když u nich zjistí nepravidelnou hladinu cukru v krvi. Aktuálně toho prý dosáhnou pomocí specifických zdravotních ukazatelů, které lze odečíst již za 60 sekund. 

Pokouší se o to Apple, chce to i Samsung, ale čínský Huawei všechny předběhl. Společnost skutečně tvrdí, že její nové chytré hodinky mají neinvazivní funkci sledování hladiny glukózy v krvi, která využívá pouze sadu zdravotních ukazatelů a nevyžaduje žádný další hardware. Jü Čcheng-tung, generální ředitel Huawei, také proto zveřejnil na Weibo ukázkové video, na kterém předvádí, jak tato funkce funguje.

Je třeba poznamenat, že hodinky Huawei Watch 4 samy o sobě nefungují tak, že by poskytovaly údaje o hladině cukru v krvi, pouze vás upozorní, když zjistí, že hladina cukru v krvi je vysoká a může vám hrozit hyperglykémie. Propagační video ukazuje, že se objeví upozornění, které uživateli zobrazí vyhodnocení tohoto rizika. Chytré hodinky to dělají tak, že během 60 sekund změří na 10 zdravotních ukazatelů. Tyto metriky zahrnují srdeční tep, charakteristiky pulzních vln, a ještě některé další údaje.

Huawei Watch 4.png

Huawei vyhrává boj o prvenství 

V posledních letech jsou chytré hodinky, pokud jde o jejich schopnosti sledovat zdravotní stav, stále dokonalejší. Samsung Galaxy Watch třeba mohou pořizovat elektrokardiogramy (EKG) pro diagnostiku fibrilace síní a sledování hladinu kyslíku v krvi. Nejnovější nositelné zařízení společnosti Huawei jde ale s neinvazivním sledováním hladiny glukózy v krvi ještě o krok dál. Ostatně se o toto snaží i jiní výrobci, mezi které patří i Samsung, jen ještě nenašli ideální řešení.

Huawei proto také tvrdí, že jde o „první chytré hodinky, které nabízejí výzkum hodnocení rizika vysoké hladiny cukru v krvi.“ Neinvazivní metoda představuje pro lidi s cukrovkou zásadní průlom. Odpadá totiž nutnost píchání se do prstu, které může být bolestivé a nepohodlné. Umožňuje také lidem s cukrovkou častěji sledovat hladinu cukru v krvi, což jim může pomoci lépe zvládat svůj stav. 

Neinvazivní technologie společnosti Huawei pro sledování hladiny glukózy v krvi je zatím v rané fázi, ale má potenciál revolučně změnit způsob, jakým lidé s cukrovkou svůj stav zvládají. Pokud bude úspěšná, mohla by lidem s cukrovkou usnadnit zdravější a normálnější život, ale pouze v případě, že bude přesná a schválená pro veřejné použití regulačními orgány, což zatím není. 

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.