Zavřít reklamu

Mnoho smartphonů Galaxy dostává každý měsíc novou softwarovou aktualizaci. Samsung vydává měsíční bezpečnostní záplaty pro řadu svých telefonů střední třídy a všechny své vlajkové prvních pár let poté, co se dostaly do prodeje, a některé z těchto aktualizací přinášejí i nové funkce, opravy chyb a obecná vylepšení. Kromě toho korejský obr na způsobilá zařízení vydává jednou za rok novou verzi Androidu.

Samsung také vydává updaty pro své chytré hodinky, zdá se však, že informování o těchto aktualizacích některými weby vedlo majitele Galaxy Watch k domněnce, že jejich hodinky mají jako smartphony dostávat updaty každý měsíc.

Pomocí vyhledávače Googlu lze najít články s názvy jako „Galaxy Watch4 dostávají aktualizaci za duben 2023“, ty však mohou být zavádějící. Samsung pro své hodinky Galaxy Watch měsíční aktualizace nevydává, a to platí jak pro nové, tak i starší modely.

Důvod je prostý

Korejský gigant nemá ve zvyku vydávat pro své smartphony, tablety a chytré hodinky pravidelné aktualizace s novými funkcemi, a jelikož hodinky nepotřebují pravidelné bezpečnostní záplaty jako androidové telefony a tablety, neexistují pro ně žádné měsíční či čtvrtletní aktualizace. Aktualizace pro Galaxy Watch, které mohou opravit chyby, přinést nové funkce či obojí, se neřídí žádným konkrétním plánem a místo toho jsou vydávány náhodně bez jakýchkoli fanfár. Samsung pouze oznamuje velké aktualizace, které zvyšují číslo verze operačního systému hodinek.

Pokud jste tedy majiteli hodinek Samsungu, nevěšte hlavu, pokud nedostávají updaty každý měsíc, protože je to tak v pořádku. Když vaše Galaxy Watch obdrží aktualizaci, budeme vás o tom informovat.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.