Zavřít reklamu

Dodávky ohebných telefonů dosáhly vrcholu ve 3. čtvrtletí minulého roku, kdy všichni výrobci dohromady vykázali více než 500% nárůst a dodávky přesáhly 6 milionů. Od té doby ve dvou po sobě jdoucích čtvrtletích meziročně klesaly. A v prvním kvartálu letošního roku výrobci na trh vyexpedovali pouze 2,1 milionu skládaček. Na Twitteru to uvedl známý leaker v oblasti mobilních displejů a šéf společnosti Display Supply Chain Consultants Ross Young.

Samsung si na trhu s ohebnými telefony udržel prvenství. Jeho podíl z hlediska dodávek však v 1. čtvrtletí klesl na druhou nejnižší úroveň v historii, a to na 45 %. Mezikvartálně se jeho podíl snížil o 38 procentních bodů. Na druhém místě skončilo Oppo s podílem 21 %. První trojici největších hráčů na tomto poli uzavírá Huawei s 20% podílem.

Nejpopulárnější „ohýbačkou“ byl v předmětném období Galaxy Z Flip4, jehož podíl činil 27 %. Za ním překvapivě nenásledoval sourozenec Galaxy Z Fold4, ale Pocket S od Huawei, který si „ukousl“ 15% podíl. Až za ním skončil se ztrátou dvou procentních bodů zmíněný čtvrtý Fold. Čtvrtým v pořadí byl Oppo Find N2 s 11 procenty a první pětku nejpopulárnějších skládaček v prvních třech měsících letošního roku uzavírá další zástupce někdejšího čínského smartphonového obra Mate X3 s 6 procenty.

Bude velmi zajímavé sledovat další kvartály, protože své skládací smartphony plánují uvést na trh další výrobci včetně Googlu. Ten by měl konkrétně svou skládačku Pixel Fold uvést do prodeje koncem června. Nové skládačky Samsungu se pak očekávají na konci července.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.