Zavřít reklamu

Před několika dny společnost OpenAI představila oficiální mobilní aplikaci ChatGPT pro iOS. Ta je v současné době dostupná exkluzivně pro operační systém společnosti Apple, nebude však trvat dlouho a bude k dispozici i pro Android. I proto se vyplatí chvíli počkat.

Umělá inteligence je aktuálně na vzestupu a těší se nesmírné popularitě, o čemž svědčí také obří uživatelská základna, kterou si ChatGPT získal během poměrně krátké doby, přičemž za úspěchem stojí jeho algoritmus, díky kterému jsou reakce rychlé, efektivní a působí jako by na položenou otázku odpovídal skutečný člověk, nemluvě o tom, že možností a způsobů využití umělé inteligence společnosti OpenAI neustále přibývá.

Aktuálně lze tedy přistupovat k ChatGPT pouze přes web, v rámci aplikace iOS v Apple Store a uživatelé Androidu si budou muset ještě chvíli počkat. V obchodě Google Play se však objevilo několik falešných aplikací, které ChatGPT napodobují, přičemž jejich cílem je okrádat uživatele na programech předraženého předplatného. Mnozí si však ze zvědavosti nebo k vůli neznalosti některé z nich stáhli.

„Falešné“ ChatGPT aplikace, které na vás chtějí vydělat:

  • GBT Chat: Po skončení třídenní bezplatné zkušební verze stojí 6 dolarů týdně a 312 dolarů ročně. Vývojáři jen v březnu vydělali 10 000 dolarů.
  • Genie: Účtuje si 7 dolarů za týden a 70 dolarů za rok. V dubnu aplikace vydělala 1 milion dolarů.
  • GAI Assistant: Placená verze má cenovku 6 dolarů za týden, ta bezplatná zase denní limit deseti záznamů. V březnu vydělala svým vývojářům asi 15 000 dolarů.
  • AI Chat GBT: Aplikace vás vyjde na 6,49 euro za měsíc.
  • AI Chat – Chatbot AI Assistant: Agresivně vyzývá k zaplacení 8 dolarů za týden.
  • Genie AI Chatbot: Vyjde vás na 7 dolarů za týdenní nebo 70 dolarů za roční předplatné. Minulý měsíc aplikace vývojářům vydělal příjmy ve výši 700 000 dolarů.
  • AI Chatbot – Open Chat Writer: Stojí 6,99 měsíčně nebo 79,99 dolaru ročně.

Kromě těchto aplikací již bylo mnoho jim podobných z platforem Google a Apple odstraněno, protože v souvislosti s nimi byly nahlášeny podezřelé aktivity. Pokud jste si tedy třeba náhodou nějakou aplikaci napodobující ChatGPT nainstalovali, nelze než doporučit odhlášení předplatného a a následně aplikaci odstranit ze svého zařízení. K vydání té oficiální už jsme totiž skutečně blízko.

Dnes nejčtenější

.