Zavřít reklamu

18. května Google oslavil Global Accessibility Awareness Day 2023. Při této příležitosti americký technologický obr oznámil řadu nových funkcí pro usnadnění přístupu. Dostupné budou pro Android, Chrome a další služby.

Nejvýraznější ze všech novinek pro usnadnění přístupu je rozšíření funkce Živý přepis na androidové tablety včetně těch od Samsungu. Dříve byla dostupná na androidové telefony, v prohlížeči Chrome a ve videokomunikační službě Google Meet. Funkce na androidových tabletech také dostane nové „okénko s titulky“. Další novinkou je rozšíření možnosti reagovat na živé přepisy psaním, které se na druhém konci přečte nahlas, na telefony s Androidem, včetně smartphonů Galaxy. Pixely 4, 5 a další zařízení kromě toho získávají podporu živých přepisů ve francouzštině, italštině a němčině.

Vedle toho Google chystá do aplikace Lookout novou funkci, která bude využívat model vizuálního jazyka Google DeepMind. Funkce pomůže popsat obrázky, které nemají žádný alternativní text. Kromě toho budou uživatelé moci klást různé otázky týkající se obrázku buď psaním, nebo pomocí hlasových příkazů.

Další novinkou je umístění ikony bezbariérového místa na zřetelnější místo v Mapách Google. Vylepšení z hlediska usnadnění přístupu se dočkal i Chrome, který nyní dokáže zaznamenávat překlepy v adresách URL a navrhovat webové stránky na základě oprav. Upgrade dostala i funkce Talkback v prohlížeči, která nyní dokáže analyzovat mřížku karet s podporou skupinových karet, hromadných akcí na kartě a změny pořadí.

V neposlední řadě Google výrazně zrychlil převod textu na řeč v chystaném Wear OS 4. Po jeho vydání budou na Wear OS 3 následovat dva nové režimy zvuku a zobrazení.

Dnes nejčtenější

.