Zavřít reklamu

Gboard je globálně populární virtuální klávesnice Googlu, kterou vytvořil pro zařízení s Androidem i iOS. S růstem popularity skládacích smartphonů do ní loni v létě přidal funkci rozdělené klávesnice a nyní to vypadá, že tento režim po necelém roce dostávají také androidové tablety, jako je řada Galaxy Tab S8.

Google vyvinul pro Gboard rozdělenou klávesnici speciálně pro zařízení s velkými obrazovkami, jako jsou tablety nebo skládací zařízení, aby bylo psaní jednodušší a pohodlnější, protože je rozdělená na dvě poloviny, umístěné v rozích vpravo a vlevo.

Pokud jste uživatelem tabletu Galaxy nebo zařízení řady Galaxy Z Fold, jistě víte, že v režimu na šířku není zrovna snadné dosáhnout na každou klávesu, zejména na ty umístěné ve středu. Tento problém řeší právě rozdělená klávesnice v Gboardu. Tento režim také nabízí možnost upravit rozložení klávesnice tak, aby zahrnovalo některé duplicitní klávesy (konkrétně G a V), které se zobrazují na obou stranách.

Tato změna je dostupná v nové betaverzi Gboardu (12.9.21) a byla spatřena na aktuálních vlajkových tabletech Samsungu Galaxy Tab S8. Podle všeho však funguje i na dalších androidových tabletech.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.