Zavřít reklamu

V poslední době si Android Auto získává stále více příznivců a mnoho lidí při koupi vozu bere v úvahu i to, zda je jím vozidlo vybaveno. Jedním z hlavních důvodů této popularity jsou jeho funkce, díky nimž se obrazovka automobilu podobá displeji vašeho chytrého telefonu. Zároveň je platforma poměrně mladá a je na ní co vylepšovat. S přibýváním množství funkcí, tak někdy vyvstávají také problémy a chyby, které zhoršují zákaznickou zkušenost a vyžadují opravu.

V systému Android Auto byla nedávno zaznamenána nová chyba, která komplikuje zážitek z poslechu hudby. Někteří uživatelé hlásí, že kdykoli poslouchají hudbu společně s používáním Map Google, přehrávání se automaticky zastaví. Navíc se tento problém neomezuje pouze na některé konkrétní hudební aplikace, takže bez ohledu na to, zda používáte Spotify nebo třeba YouTube Music od Googlu, je zážitek značně diskomfortní.

Dotčení uživatelé s cílem tento problém odstranit, vyzkoušeli nejrůznější postupy, od vymazání mezipaměti a dat aplikace Android Auto, až po reinstalaci. Bohužel to však nevedlo k úspěchu. I když se na stránce podpory Android Auto objevily informace o nahlášení problému, který stojí za zmiňovanými potížemi, prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k nějakému posunu.

Na Redditu někteří řidiči navíc hlásili, že Android Auto má potíže s fungováním při vypnutém zapalování, respektive hovořili o problému s návazností. Při prvním spuštění vozu obrazovka s aplikací funguje bez obtíží, ale po vypnutí zapalování a opětovném připojení telefonu se Android Auto nenačte, jak by mělo. Problém se týkal převážně zařízení Pixel, přičemž v některých případech se podařilo situaci vyřešit restartováním telefonu a Android Auto pak pracovalo korektně.

S příchodem nových funkcí do Android Auto se dočkala vylepšení také oblíbená navigační aplikace Waze. S novou aktualizací v4.94.0.3 získává několik novinek a oprav. Tou nejvýznamnější  je zřejmě podpora Coolwalk, která nyní umožňuje přepínat na dílčí karty v rámci přístrojové desky. Uživatelé tak mohou na hlavním panelu spouštět další aplikace a navigaci lze nově přepnout také na nejmenší kartu. Vzhledem k tomu, že zavádění novinek spojených s poslední aktualizací bude postupné, si možná budeme muset chvíli počkat. Pokud jste ale netrpěliví, můžete sáhnout k ruční instalaci APK a aktualizovat Waze prostřednictvím tohoto odkazu.

Dnes nejčtenější

.