Zavřít reklamu

Na Google I/O jsme se dozvěděli spoustu novinek a samozřejmě ani Android Auto a Android Automotive nemohly zůstat bez povšimnutí. Společnost oznámila hned několik funkcí, které budou nabízeny v budoucích aktualizacích. V autě často trávíme hodně času, Google je si toho vědom a tak se zaměřuje na vylepšení uživatelského komfortu těchto služeb.

Nově se možnosti vývojářů rozšiřují na Android Automotive a ti tak nyní mohou snadno vytvářet aplikace pro obrazovky automobilů. Některé již byly v této službě k dispozici, například Spotify, Soundcloud nebo Deezer. Google již podnikl kroky, aby zpřístupnil potřebné nástroje k integraci výrobcům automobilů.

V nejbližší budoucnosti nebude problém účastnit se schůzek v autě prostřednictvím online kanálů, jako je Zoom, Microsoft Teams nebo WebEx společnosti Cisco. Pokud jde o streamování videa lze samozřejmě počítat také s YouTube. Uživatelé si mohou na obrazovkách svých automobilů užít také řadu her, včetně oblíbené Beach Buggy, přičemž další jako Racing, SolitireFRVR nebo My Talking Tom Friends budou následovat.

Waze na všech vozech s Androidem

V rámci využití obrazovky vozidla s vestavěným operačním systémem Android se dostáváme opět o krok dál, protože systém Android Auto nyní dokáže obsluhovat Asistenta Google a zprostředkovat tak například rychlé odpovědi na přijaté zprávy. Příznivci navigační aplikace Waze budou také potěšeni, ta je nyní k dispozici pro všechny vozy s vestavěným systémem Android. Tyto skvělé nové záležitosti se objeví v nejbližších dnech a budou dostupné v kompatibilních vozidlech prostřednictvím aktualizace OTA.

Šťastní majitelé smartphonů Samsung Galaxy a Google Pixel si mohou užívat ve svém vozidle s podporou Android Auto také nové verze aplikace WhatsApp a brzy s ní také uskutečňovat a přijímat hovory. Úplný seznam kompatibilních modelů zatím zveřejněn nebyl ale podporovány budou pravděpodobně jen ty nejnovější. Novinka byla původně oznámena již před několika měsíci, zdá se ale, že se do světa dostává až nyní. Vývojáři dali aplikaci nový vzhled s dlouho očekávaným rozhraním Coolwalk a naznačili přidání zmíněné podpory hovorů. Nejnovější aktualizace stabilní verze aplikace WhatsApp 2.23.9.75 je k dispozici v obchodě Google Play, ale jak je uvedeno v seznamu změn, prozatím k ní bude mít přístup pouze omezený počet uživatelů.

Dnes nejčtenější

.