Zavřít reklamu

WhatsApp patří mezi nejpopulárnější komunikační nástroj současnosti. Aplikace poskytuje jednoduché, přehledné rozhraní a umožňuje spojení s dalšími uživateli prostřednictvím různých médií, ať už jsou to textové zprávy nebo hlasové či video hovory. Velkou předností WhatsAppu je ovšem také jeho přístup k bezpečnosti, a to navzdory tomu, že tomu tak dříve rozhodně nebylo. Poskytuje už end-to-end šifrování zpráv, takže se do vašeho soukromí nikdo jen tak nenabourá. Nyní přichází zavedení nové bezpečnostní vrstvy v podobě Uzamčení chatu.

Novou funkci společnost oznámila v oficiálním příspěvku na svém blogu, přičemž ta uživatelům napomůže ještě zvýšit bezpečnostní stránku jejich komunikace. Doposud byla k dispozici volba uzamčení přístupu k celé aplikaci zvenčí. Příchod nových aktualizací však přinese možnost uzamknout i jednotlivé chaty.

Společnost uvedla, že počet uzamčení není nijak omezen, přičemž k provedení stačí klepnout a podržet prst na konkrétním chatu a následně si vybrat z možností uzamčení. K dispozici jsou dvě varianty nastavení zámku, a to pomocí hesla a biometrických údajů, tedy otisku prstu.

Již se není třeba obávat vyskočení upozornění z chatů s citlivými informacemi, když se váš telefon neplánovaně dostane do ruky někomu jinému nebo jej půjčíte někomu z přátel, členů rodiny a podobně. Podle společnosti bychom se měli brzy dočkat i dalších vylepšení spojených se uzamykáním chatů, jako jsou například rozdílná hesla pro každý chat, což ještě rozšiřuje možnosti i míru zabezpečení.

Dnes nejčtenější

.