Zavřít reklamu

Včera se konala vývojářská konference Googlu Google I/O 2023, na které společnost představila řadu novinek týkající se umělé inteligence. Jednou z nich je funkce s názvem Magic Compose pro aplikaci Zprávy.

Jak uvádí web 9to5Google, který měl možnost Magic Compose vyzkoušet, AI nástroj je schopen vytvářet kontextově relevantní odpovědi, což samo o sobě přináší významné vylepšení oproti stávající funkci Zpráv Chytrá odpověď. Kromě toho však Magic Compose může vzít zprávu jako příkaz a přepsat ji tak, aby odpovídala danému tématu nebo stylu, včetně neobvyklých stylů, jako je text písně, báseň či shakespearovský text.

Nová funkce by se mohla hodit těm, kteří tráví mnoho času komunikací prostřednictvím textových zpráv a musejí často přepínat mezi osobními a pracovními zprávami. V nastavení Zpráv se zobrazuje na stejné stránce jako stávající funkce, jako je zmíněná Chytrá odpověď. Stejně jako řada dalších funkcí Googlu používajících umělou inteligenci nese štítek s označením Experiment. Za zmínku ještě stojí, že nástroj na rozdíl od ostatních funkcí, které běží lokálně na vašem telefonu, vyžaduje připojení k internetu.

Google na své letošní vývojářské konferenci kromě toho oznámil integraci AI do svého vyhledávače, platformu pro testování umělé inteligence s názvem Labs nebo zpřístupnění chatbota Barda ve více než 180 zemích světa.

Dnes nejčtenější

.