Zavřít reklamu

Samsung údajně navázal spolupráci se společností Naver s cílem vytvořit generativní platformy umělé inteligence podobné ChatGPT. Na rozdíl od ní však bude tento nástroj AI údajně určen pro interní použití zaměstnanci společnosti Samsung.

Korejský gigant se nedávno na vlastní kůži přesvědčil o nebezpečí používání ChatGPT ve firemním prostředí, když jeho prostřednictvím unikly části citlivých informací firmy souvisejících s polovodiči. Několik zaměstnanců se totiž pokusilo nástroj použít k usnadnění své práce, aniž by si uvědomili, že informace a bloky kódu, které s generativní umělou inteligencí sdílejí, se stanou součástí ChatGPT a budou uloženy na vzdálených serverech mimo dosah společnosti.

Po této zkušenosti Samsung svým zaměstnancům používání ChatGPT zakázal, ovšem samotné myšlenky na využití generativní AI se podle všeho vzdát nechce. Údajně spolupracuje se společností Naver, aby společně vyvinuly platformu AI speciálně a výhradně pro firemní účely, jak zaznělo v The Korea Economic Daily.

Generativní AI v podání korejské společnosti tedy nebude otevřená jako ChatGPT, ale exkluzivní pro potřeby jejích zaměstnanců v rámci divize Device Solutions, přičemž později, jakmile proběhne potřebné testování, může být nástroj k dispozici i pracovníkům jiných poboček, například divize Device eXperience, která je zodpovědná za mobilní telefony, domácí spotřebiče a podobně. Vzhledem k oné exkluzivitě, díky které neopustí interní servery a svému specifickému určení, může být AI přizpůsobena tak, aby společnosti pomohla lépe, než by to kdy dokázal ChatGPT.

Dosavadní informace naznačují, že by Samsung mohl sdílet citlivé údaje o polovodičích se společností Naver, která pak tyto informace implementuje do generativní AI. To by umožnilo zaměstnancům Samsungu využívat potenciál umělé inteligence bez obav, že by citlivé údaje unikly do veřejného cloudového prostoru. Další nespornou výhodou je i to, že takový interní chatbot bude rozumět korejštině lépe než jakákoli jiná generativní AI.

Dnes nejčtenější

.