Zavřít reklamu

V případě Samsung Galaxy Watch je pořídit snímek poměrně jednoduché, jinak je to ale v systému Wear OS překvapivě obtížné. Nová verze systému byla oznámena na letošním Google I/O a přinést by měla vylepšení v mnoha směrech. Podle serveru XDA Developers zde budeme mít zřejmě k dispozici podporu designového jazyka Material You, ale do budoucna by také konečně mělo být snazší pořídit snímek obrazovky na chytrých hodinkách se systémem Wear OS 4.

Jak lze vyčíst ze snímku obrazovky níže, v kategorii gesta přibyla funkce umožňující pořídit screenshot jednoduše současným stisknutím korunky a bočního tlačítka. Tato přitom v systému Wear OS 3.5 přítomna nebyla. V současnosti je zpravidla k pořízení snímku obrazovky v systému Wear OS zapotřebí využít aplikaci ve smartphonu. V případě Pixel Watch je třeba na hodinkách přejít na zobrazení, jehož snímek chcete pořídit, otevřít aplikaci Watch v telefonu, klepnout na overflow menu a poté pořídit snímek, přičemž stejné to bylo i v systému Wear OS 2.

Hodinky Samsung Galaxy Watch, ale například i TicWatch disponují mnohem rozumnějším řešením, pokud jde o možnosti pořízení snímku obrazovky v podobě kombinace tlačítek, nejedná se ale o záležitost systému Wear OS, nýbrž nadstavby výrobce hardwaru. V každém případě je to nesrovnatelné s nutností využití aplikace ve smartphonu pro něco natolik prostého. U mnoha uživatelů chytrých hodinek totiž postupně dojde k tomu, že se stále více spoléhají na zařízení na svých zápěstích, než na ty v kapsách a kabelkách.

I když existuje eventualita, že by se jednoduché pořizování screnshotů do finálního sestavení dostat nemuselo, vzhledem k užitečnosti této funkce, je velmi pravděpodobné, že se Wear OS 4 tohoto citelného nedostatku zbaví.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.