Zavřít reklamu

Na základě spolupráce společnosti Google se Samsungem spatřil světlo světa systém Wear OS 3, přičemž řada Galaxy Watch4 posloužila jako prostředek jeho uvedení na trh. V roce 2022 udělala stejnou službu řada Galaxy Watch5, když se stala platformou pro vydání Wear OS 3.5, ačkoli sestavení neobsahovalo žádné výrazné nové funkce nebo vylepšení. Nyní společnost Google pracuje na Wear OS 4, tedy nové generaci operačního systému, který si odbude svou premiéru na podzim 2023.

Tento systém, založený na Androidu 13, nabídne množství nových funkcí a optimalizací. Jedním z klíčových vylepšení Wear OS 4 je formát ciferníku hodinek. Ten umožní vývojářům vytvářet ciferníky pro systém v deklarativním XML formátu, bez nutnosti psát jakýkoli kód. Platforma automaticky přizpůsobí ciferník hodinek s ohledem na výdrž baterie a celkový výkon.

Společnost Google se v systému Wear OS 4 chlubí především optimalizacemi pod kapotou, díky nimž bude operační systém energeticky úspornější. Další důležitou novinkou je přidání nativního nástroje pro zálohování a obnovení, který zprostředkovává bezproblémové přepínání mezi hodinkami se systémem Wear OS. Vylepšeno bylo také převádění textu na řeč, které má nabídnout mnohem spolehlivější a komfortnější zážitek. Příjemné je i to, že při nastavení nových hodinek se systémem Wear OS se všechna předchozí oprávnění udělená v telefonu automaticky přenesou do hodinek.

Dále technologický gigant pracuje na tom, aby se do Wear OS dostaly nativní aplikace Kalendář a Gmail. Díky jejich speciálně přizpůsobeným verzím bude možné přímo ze zápěstí odpovídat na pozvánky k událostem a odpovídat na e-maily. Systém také získává hlubší integraci se službou Google Home a bude zobrazovat rozšířené ovládací prvky zařízení, včetně ovládání světla nebo náhledů kamer. Wear OS 4 bude uveden na trh na podzim 2023, takže by tato verze mohla debutovat například na hodinkách Pixel Watch 2. Společnost obvykle oznamuje nový Pixel hardware na začátku října, tedy jen pár týdnů po začátku podzimu. Samsung již odhalil One UI Watch 5 pro hodinky Galaxy Watch, neobjasnil však, zda je skin založen na systému Wear OS 4.

Dnes nejčtenější

.