Zavřít reklamu

Dodávky smartphonů v USA a Evropě v letošním prvním čtvrtletí roku klesly, přičemž výrobci si víceméně udrželi své tržní podíly. V USA byl v předmětném období lídrem trhu Apple, následovaný Samsungem, v Evropě to bylo naopak. Korejský gigant si i přes pokles trhu na obou trzích udržel meziročně zhruba stejný podíl, k čemuž mu výrazně pomohla řada Galaxy S23.

Jak uvádí zpráva analytické společnosti Counterpoint Research, v USA klesly dodávky smartphonů z roku na rok o 17 %. Důvodem byla slabá spotřebitelská poptávka a korekce zásob. Prvním v pořadí byl Apple, jehož tržní podíl meziročně vzrostl ze 49 na 53 %. Na druhém místě skončil Samsung, jehož podíl zůstal meziročně stejný, a to 27%. První trojici největších hráčů na americkém smartphonovém trhu uzavírá Motorola s podílem 8 % (meziroční pokles o dva procentní body).

Co se týče Evropy, tam dodávky smartphonů zaznamenaly meziročně ještě větší pokles než v USA – konkrétně o 23 %. Odhaduje se, že v prvních třech měsících letošního roku bylo na evropský trh dodáno celkem 38 milionů smartphonů, což by byl nejhorší kvartální výsledek od 2. čtvrtletí roku 2012.

Lídrem evropského trhu byl Samsung s podílem 34 %. Za ním skončil Apple s 26% podílem a na třetím Xiaomi s podílem 19 %. Samsungu podle analytiků i zde výrazně pomohla jeho aktuální vlajková řada, která v prodejích překonala jak řadu Galaxy S22, tak S21.

Ty nejlepší telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.