Zavřít reklamu

Samsung na poli smartphonů čelí tvrdé konkurenci ze strany Applu a čínských značek. I když se jeho ziskovost v této oblasti stále neblíží cupertinskému obrovi, je v mnohem lepší pozici než kterýkoli jiný výrobce androidových smartphonů.

Podle nové zprávy analytické společnosti Counterpoint Research pomohlo uvedení řady Galaxy S23 Samsungu zvýšit jeho průměrnou prodejní cenu smartphonu v prvním kvartálu letošního roku na 340 dolarů (zhruba 7 300 Kč). To je z roku na rok o 17 % více, a dokonce o 35 % více ve srovnání s posledním kvartálem loňského roku.

Pokud jde o dodávky, podíl Samsungu v prvním čtvrtletí činil 22 %. Apple byl těsně druhý, když na něj ztrácel jeden procentní bod. Na třetím místě s podílem 11 % skončilo Xiaomi, na čtvrtém s 10% podílem Oppo a první pětku největších smartphonových hráčů uzavírá další čínský výrobce Vivo, který si z trhu „ukousl“ 7 %. Jde-li o zisky, Apple a Samsung na globálním smartphonovém trhu tvoří dohromady téměř 96 % všech zisků. Z toho má Apple podíl 72 % a Samsung 24 %. Na ostatní androidové značky tak zbývá pouze 4% podíl.

Counterpoint dodává, že globální smartphonové tržby poklesly z roku na rok o 7 % na 104 miliard dolarů (zhruba 2,2 bilionu Kč) a že dodávky smartphonů se meziročně snížily o 14 % na 280,2 milionu.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.