Zavřít reklamu

Na Twitteru se objevila krátká ukázka výkonu Galaxy A54, která k němu rozhodně není nijak lichotivá. Jakkoli se telefon v různých oblastech oproti svému předchůdci zlepšil, výkon v celkovém uživatelském rozhraní stále prostě chybí. Jenže nedávný tweet přitahuje k výkonu telefonu tuto pozornost z nesprávných důvodů. 

Ačkoli Galaxy A54 vypadá velice podobně jako vlajkový telefon, a to zejména při pohledu na jeho zadní stranu, není to vlajkový telefon v podobě řady Galaxy S23, což dokazuje právě i výkon. Exynos 1380 má dostatečný výkon pro slušné hraní mobilních her, tedy pokud nebudete mít extrémně vysoká očekávání. Na druhou stranu však neposkytuje ten nejplynulejší zážitek z uživatelského rozhraní One UI ani při „běžném“ používání a zařízení se tak má tendenci zasekávat.

Galaxy A54 není špatný telefon, ale mohl by být levnější 

Z technického hlediska má Samsung s výkonem One UI v telefonech střední třídy problémy již delší dobu. Způsob, jakým se Galaxy A54 chová, není pro lidi, kteří mají zkušenosti s telefony Galaxy, které nejsou vlajkovými loděmi, až tak překvapivý. Samsung letošní model řady A5 vylepšil v jiných ohledech, což znamená, že i přes tyto výkonnostní zádrhele není Galaxy A54 ve své podstatě špatný a představuje oproti předchozím generacím jasné zlepšení.

Zařízení má skvělou kvalitu svého provedení s voděodolným tělem, jasný 120Hz displej, obstojné fotoaparáty, velkou výdrž baterie, stereofonní reproduktory, fantastickou podporu firmwaru a dobrý herní výkon. Největším problémem je tedy to, že Galaxy A54 může být pro mnohé příliš drahým. Kdyby jej Samsung ale posadil o dva tisíce níže a díru mezi nejlevnějším zařízením řady Galaxy S zalepil její verzí s přídomkem FE, nebyl by zde prostor pro kritiku.

A řekněme si upřímně, že jak je ukázáno ve videu, tak stejně telefon nepoužíváte. Bublina je tím pádem možná až zbytečně moc nafouknutá. Pořád je přitom třeba uvažovat, že se jedná o telefon střední třídy, ne žádnou vlajku. Na druhou stranu ale doufejme, že nová generace Galaxy A5x tyto problémy vyřeší, ať už tím, že bude výkonnější, nebo cenově dostupnější.

Galaxy A54 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.