Zavřít reklamu

Google se vybraným uživatelům pochlubil s beta verzí generativní umělé inteligence ve svých produktech Workspace, která by nám mohla pomoci psát téměř o jakémkoli tématu a vzhledem k její užitečnosti technologický gigant tuto funkci rozšíří také na Gmail, kde bude moci sloužit k vytváření zpráv a nacházet ideální způsoby, jak na maily odpovídat.

Generální ředitel společnosti Sundar Pichai na konferenci Google I/O mezi prvními z novinek oznámil, že software s generativní umělou inteligencí se bude jmenovat Help me write, tedy Pomoz mi psát, přičemž jeho úkolem bude pomáhat uživatelům s psaním jejich e-mailových sdělení. Na keynote Pichai funkci demonstroval na příkladu člověka, který po zrušení letu obdržel od letecké společnosti voucher, ale nakonec se rozhodl, že chce vrátit peníze. Ve chvíli, kdy uživatel klikne na ikonu tužky, může zadat výzvu, co chce napsat a umělá inteligence pak vytvoří e-mail za něj.

Existuje několik způsobů, jak text e-mailu upřesnit, pokud by uživatel chtěl přidat více podrobností, zkrátit ho nebo jej potřeboval přetvořit tak, aby působil formálnějším dojmem. Podle Pichaie se na tuto funkci můžeme těšit už brzy, přesné datum ale neuvedl.

Generální ředitel jedné z největších technologických společností světa sice nezmínil, kdy se nástroj Help me write objeví i v dalších aplikacích, ale je dost dobře možné, že v ne příliš vzdálené budoucnosti se stane součástí aplikace Zprávy.

Dnes nejčtenější

.