Zavřít reklamu

Už jsme vás informovali o tom, jak Samsung chystá aktualizaci pro svou řadu Galaxy S23, která má opravit poněkud zvláštně se chovající režim HDR. Vypadá to ale, že společnost svým zákazníkům jako omluvu nabídne jedno poměrně užitečné vylepšení. Focení a nahrávání videí s ním totiž bude zase o něco kreativnější.

Moderátor Samsung fóra, který má na starost odvětví fotoaparátů, totiž zmínil, že další aktualizace přinese možnost pořizovat portrétní fotografie v 2x přiblížení (mělo by jít o aktualizaci, která právě ponese opravu HDR). Nyní jsou v řadě S23 k dispozici v případě portrétového režimu jen 1x a 3x přiblížení. Tato novinka tedy bude mít při focení výhodu v tom, že nemusíte být k objektu tak blízko nebo naopak tak daleko od něho.

Kdy tato novinka přijde, konkrétně řečeno nebylo, očekává se ale s měsíční aktualizací. Je to však další bonus, který jistě mnozí využijí. Samozřejmě zde nastává otázka kvality, protože v takovém případě bude výsledek tvořen výřezem fotografie, který se pak jen dopočte na potřebné MPx. Stejně to dělá např. Apple u svých iPhonů 14 Pro, ale to i běžném focení, nejen portrétech. Ten k tomu používá také výřez z jeho 48MPx fotoaparátu. Doufejme jen, že tuto novinku dostane celá řada Galaxy S23, ne jen model Ultra, který k tomu má samozřejmě tu nejlepší možnou optiku, pokud bychom se měli bavit o výřezu z 200MPx fotoaparátu. Vyjma dvojnásobného přiblížení u portrétů se dočkáme i stejného přiblížení u videa.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.