Zavřít reklamu

Společnost Google má v plánu usnadnit přístup ke své umělé inteligenci na telefonech a tabletech Pixel, nasvědčuje tomu připravovaný widget na domovskou obrazovku exkluzivně pro tato zařízení.

Následující informace vycházejí z postupu dekompilace, v rámci systému Android označovaného APK, která byla provedena  s nejnovější verzí aplikace, kterou společnost Google uploadovala do svého obchodu Google Play. Tato metoda umožňuje zobrazit různé řádky kódu, které naznačují eventuální budoucí funkce. Jde tedy o extrapolaci možností, což znamená, že je Google sice může, ale na druhou stranu také nemusí uživatelům přinést a jejich interpretace tak nemusí být zcela přesná. Nám by tato novinka ale nevadila.

Bard od Googlu je generativní umělá inteligence usilující konkurovat aplikacím jako ChatGPT a další. V současné podobě Bard funguje odděleně a je přístupný pouze přes vyhrazené webové stránky. V několika posledních měsících gigant ze Silicon Valley postupně pracoval na tom, aby Bard a další technologie využívající LaMDA byly snadněji dostupné například prostřednictvím generovaných návrhů v Gmailu, vytváření textu v Dokumentech a podobně. Je velmi pravděpodobné, že se s Bardem v budoucnu setkáme také v systému ChromeOS.

Widget a Vyhledávání Google

I když je umělá inteligence od Googlu v systému Android použitelná již dnes skrze zvolený webový prohlížeč, k hluboké integraci GPT-4 do prohlížečů Edge a Bing od Microsoftu má prozatím daleko. Naštěstí se zdá, že Google má v plánu zakomponovat přistup k Bardovi do systému Android, alespoň tomu nasvědčují části kódu, které prostudoval server 9to5Google. Mohlo by se tak stát spolu s widgetem na domovské obrazovce. Aktuálně není zcela jasné, zda dojde k integraci Barda do Vyhledávání Google nebo bude představovat samostatnou aplikaci. V obou případech by se však jednalo o velmi potřebný krok vpřed oproti jeho současné dostupnosti na webu.

V současné době nelze přesně určit, jak bude widget pracovat, podle všeho by ale měl mít širší funkcionalitu, než jen sloužit jako zkratka k nové konverzaci s Bardem jedním klepnutím. Lze se zamýšlet nad tím, že by mohl obsahovat navrhované výzvy ke konverzacím a být vkomponován přímo do otevření příslušné aplikace.

umělá inteligence

Pro tuto chvíli má být Bard widget exkluzivně k dispozici pro telefony Google Pixel, přinejmenším zpočátku. Vzhledem k tomu, že aktuálně je přístup k umělé inteligenci Googlu omezen a pro její využívání, je třeba se zapsat na čekací listinu, nabízí se otázka, zda být majitelem Pixelu vám tuto podmínku neumožní přeskočit, pakliže nebude do té doby zrušena. Rozhodně by to mohl být zajímavý marketingový tah.

Společnost Google podle momentálně dostupných informací připravuje na letošní konferenci I/O četná překvapení související s umělou inteligencí. V kontextu toho, že akce má sloužit také jako oficiální debut Pixelu 7a a Pixel Tabletu, je možné, že se zde dozvíme více o tom, jakým způsobem se na zařízeních Pixel Bard stane užitečným. Konference je již 10. května.

Dnes nejčtenější

.