Zavřít reklamu

WhatsApp je již dlouho lídrem v instant messagingu a v poslední době pracuje na tom, aby byl ještě lepší. Již několik let se tvůrce aplikace, společnost Meta, snaží, aby bylo možné ji používat na více zařízeních najednou. Nejprve přišlo webové rozhraní a poté možnost používat účet na jednom primárním zařízení a až čtyřech dalších propojených zařízeních, mezi nimiž však mohl být jen jeden smartphone. To se nyní konečně mění.

Mark Zuckerberg, šéf společnosti Meta, včera na Facebooku oznámil, že nyní je možné používat jeden WhatsApp účet až na čtyřech dalších telefonech. Aby tuto funkci umožnila, musela aplikace projít kompletním redesignem své základní architektury.

Díky přepracované architektuře komunikuje každé propojené zařízení se servery WhatsAppu nezávisle, aby byly chaty synchronizované. To také znamená, že váš primární smartphone se musí připojit k internetu alespoň jednou za měsíc, aby propojená zařízení zůstala funkční, jinak však může zůstat vypnutý. Meta slibuje, že koncové šifrování zůstane dostupné bez ohledu na to, které zařízení použijete k přihlášení ke svému účtu.

Novou funkci využijí nejen ti, kteří pravidelně „žonglují“ s více smartphony (jako jsou redaktoři technologických webů), ale také menší firmy, protože členové jejich týmů mohou používat stejný WhatsApp Business účet k řešení více zákaznických dotazů nejednou.

Dnes nejčtenější

.