Zavřít reklamu

Aktuální vlajková řada Samsungu Galaxy S23, zejména pak model S23 Ultra, má excelentní fotoaparát. Ten však nefunguje zcela bezchybně, což společnost přimělo, aby jej neustále vylepšovala pravidelnými aktualizacemi. Nedávno uživatelé zjistili, že fotoaparát má za určitých světelných podmínek problém s HDR, korejský obr však koncem minulého týdne potvrdil, že pracuje na opravě.

Jak na Twitteru uvedl legendární leaker Ice universe, Samsung pracuje na vyřešení problému s HDR u fotoaparátu Galaxy S23 a příslušnou opravu dodá v příští aktualizaci. Samsung podle něj v konverzaci na svém domácím fóru podpory konkrétně řekl, že „se pracuje na vylepšeních, která budou zahrnuta v příští verzi“.

Neoficiální zprávy z poloviny minulého měsíce naznačovaly totéž, nezdá se však, že by oprava byla součástí květnové bezpečnostní aktualizace, kterou Samsung již několik dní vydává. „Příští verzí“ tak měl zřejmě na mysli červnovou bezpečnostní záplatu. Je však také možné, že tím myslel příští verzi květnové aktualizace, kterou vydá pouze na řadu Galaxy S23.

Naštěstí zmíněný problém není až tak rozšířený a podle všeho se objevuje pouze za určitých světelných podmínek. Konkrétně se projevuje haló efektem kolem předmětů za slabého osvětlení či v interiéru, když je v záběru primární zdroj světla. Podle Samsungu problém souvisí s expoziční hodnotou a lokálním mapováním tónů.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.