Zavřít reklamu

V dnešní době má téměř každý prémiový smartphone tři nebo čtyři zadní fotoaparáty, kdy každý slouží jinému účelu. V minulosti však existovaly „vlajky“, které měly jen jeden zadní fotoaparát, a přesto dokázaly pořizovat snímky vynikající kvality a zapsat se do historie. Jedním z nich byl Samsung Galaxy S9 z roku 2018. Pojďme se na jeho zadní fotoaparát podívat blíže.

Galaxy S9, který byl spolu se svým sourozencem Galaxy S9+ představen v únoru roku 2018, byl vybaven fotosenzorem Samsung S5K2L3 s rozlišením 12,2 MPx. Velkou předností snímače byla variabilní ohnisková vzdálenost f/1.5–2.4, která telefonu umožňovala pořizovat kvalitní fotografie za horších světelných podmínek.

Fotoaparát měl navíc systém optické stabilizace obrazu, který snižoval rozmazání snímků pořízených za slabého světla nebo při pohybu, a systém automatického ostření s fázovou detekcí. Podporoval natáčení videí v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu nebo zpomalených videí při 960 fps. Pokud jde o přední kamerku, ta měla rozlišení 8 MPx a světelnost objektivu f/1.7. Samsung do telefonu též implementoval excelentní fotografickou sekci, která usnadňovala pořizování vysoce kvalitních fotek v různých situacích. Galaxy S9 tak dokázal, že špičkový smartphone nemusí mít více zadních fotoaparátů, aby byl schopen produkovat excelentní snímky.

Galaxy S9 každopádně nebyl jediným takovým smartphonem. Například v roce 2016 byly na trh uvedeny telefony OnePlus 3T a Motorola Moto Z Force, které dokázaly, že zde skutečně neplatí přímá úměra „čím více fotoaparátů, tím kvalitnější fotografie“. I v dnešní době se můžeme setkat se smartphony, které si vystačí jen s jedním fotoaparátem. Je jím například iPhone SE z loňského roku, jehož fotoaparát podává vysoce nadprůměrné výkony.

Dnes nejčtenější

.