Zavřít reklamu

Asi takhle – nejdříve je důležité, abychom se ho skutečně vůbec dočkali. Pokud se ale tak opravdu stane, dá se doufat, že se bude jednat o opravdu skvělé zařízení s naprosto dokonalým poměrem cena/výkon. Nasvědčuje tomu i fakt, že aktuální únik zmiňuje, že Galaxy S23 FE dostane jako hlavní 50MPx fotoaparát. 

Samozřejmě by jej to ještě více přiblížilo aktuální řadě Galaxy S23 (s výjimkou modelu Ultra), kde je také 50MPx hlavní snímač. V Galaxy S21 FE je 12MPx. Je to ale logický upgrade, který nemusí být nijak velkým překvapením, protože Samsung ve své vrcholné řadě přešel z 12 na 50 MPx loni s Galaxy S22 a S22+. Bylo by tak vlastně poněkud nevhodné, kdyby se telefon z vrcholné řady s označením „S“ vrátil se specifikací o dva roky zpět.

Je ale pravda, že možné je všechno. Očekává se totiž, že Galaxy S23 FE bude používat čip Exynos 2200, který Samsung právě loni do řady Galaxy S22 použil, nikoli čip od Qualcommu. A co je pozoruhodnější, použil by tento čip celosvětově, místo toho, aby se v regionech, jako jsou Spojené státy, rozhodl pro Snapdragon.

Aktuální zpráva dále uvádí, že Galaxy S23 FE se dočká data vydání „opravdu pozdě v roce“, tedy jasně že až po nových skládacích zařízeních Samsungu, které očekáváme v červenci. Galaxy S20 FE byl vydán v říjnu 2020 a Galaxy S21 FE v lednu 2022. Právě podzim je ideálním termínem, protože Samsung by mohl slavit úspěch v předvánočním období. Na druhou stranu vydání po Novém roce by bylo jasně zcela mimo, protože na začátku února přijdou Galaxy S24 a S23 FE by to předurčilo k jasnému prodejnímu neúspěchu.

Samsung má mezi nejvybavenějším Áčkem v podobě Galaxy A54 5G a základním Galaxy S23 velkou mezeru, kterou zaplňují jen starší modely S. Právě Galaxy S23 FE by tuto díru ideálně zalepil a poskytl tak prémiovou výbavu za výhodnější cenu s bezkonkurenční aktualizační strategií. Když si totiž nyní koupíte starší model řady S, automaticky se obíráte o dobu, po kterou je společnost schopna zařízení aktualizovat. Novým modelům dává až 4 roky, u S22 to budou ale už jen 3 roky, u S21 roky dva.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.