Zavřít reklamu

V minulém roce Samsung s Galaxy S22 FE, tedy Fan Edition, nepřišel. V roce 2023 bychom se však údajně mohli dočkat dvou fanouškovských edicí, konkrétně Galaxy S23 FE a Galaxy Tab S8 FE. Pokud se dosavadní uniklé informace ukáží jako pravdivé, půjde v obou případech v podstatě o zařízení typu Galaxy Lite, lišící se pouze názvem a tomto v kontextu je otázkou, čeho se jimi Samsung snaží dosáhnout.

Podle SamMobile bude Galaxy S23 FE uveden na trh letos na podzim, přičemž jeho srdcem by měl být čipset Exynos 2200, nikoliv Snapdragon 8 Gen 1+, jak se dříve proslýchalo. Exynos 2200 před uvedením Galaxy S22 působil docela nadějným dojmem, ale jeho nevýrazné benchmarky a vybíjení baterie vedly nakonec Samsung k tomu, že u řady S23 vsadil na Snapdragon. Jako protiváhu korejský gigant možná sníží cenu S23 FE, jak se domnívá SamMobile a oproti modelu S21 FE získá díky 50 Mpx fotoaparátu i slušnou fotografickou výbavu.

Je ovšem otázkou, kolik náročnějších příznivců Samsungu dojde k závěru, že rozdíl v ceně 200 dolarů ve srovnání s S23 bude stát za to, zvláště přihlédneme-li k tomu, že značná část lidí získává své vlajkové telefony za nižší cenu díky nejrůznějším programům výměny prodejců nebo nabídkám operátorů. Zároveň je ve hře Galaxy Tab S8 FE, který by mohl pohánět odlehčený čipset Kompanio 900T a do vínku by mohl dostat až 4 GB RAM. V současnosti dostupné informace naznačují, že bychom se ho mohli dočkat přibližně ve stejnou dobu jako Galaxy Tab S9 s přetaktovaným čipem Snapdragon 8 Gen 2 někdy ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Pokud Samsung bude nadále využívat Fan Edition k vyplnění mezery ve střední třídě, místo aby se věnoval svým fanouškům, pak je otázkou, jakého se dočká přijetí. Historie celé edice rozhodně nepůsobí dojmem, že v tom má technologický gigant jasno. Vezmeme-li v potaz poslední trendy pokud jde o zájem zákazníků, tak ti se zaměřují buď na základní modely a nebo naopak vlajkové lodě. Kompromis v podobě Fan Edition samozřejmě může najít svoji cílovou skupinu s přihlédnutím k poměru cena a výkon, pro kterou půjde o vítaný upgrade, ale lze předpokládat, že nebude příliš silná. Uživatelé, kteří si oblíbili prémiovou výbavu a funkce většinou slevit z nároků příliš ochotni nebývají a ty, kteří se bez problémů spokojí s levnými variantami zase neosloví cena.

Celá záležitost rozhodně spíš vytváří dojem vypočítaného risku, s cílem zaměřit se na určitou demografickou skupinu, než vstřícného vzkazu fanouškům. Slib dokonalé rovnováhy kvality a cenové dostupnosti, je vždy velmi těžké splnit a Samsung v tomto, zdá se, není výjimkou.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.