Zavřít reklamu

Operační systém Android je na světě již více než 15 let, a za tu dobu prošel celou řadou proměn. Každá z jeho verzí přinesla nejen řadu vylepšení, ale v některých případech i novinky, ze kterých uživatelé nebyli zrovna nadšeni. Které z verzí Androidu patří mezi ty nejzajímavější? Pokud máte jiný názor, určitě se s námi o něj podělte v komentářích.

Ice Cream Sandwich (2011)

Android 4.0 Ice Cream Sandwich přinesl v roce 2011 výraznou změnu v podobě jazyka Holo Design s fontem Roboto. Operační systém Android získal s příchodem verze Ice Cream Sandwich výraznou estetickou podobu, na kterou dodnes mnozí rádi vzpomínají.

Android 10 Q (2019)

S příchodem operačního systému Android 10 dala společnost Google sbohem veřejně publikovaným „dezertovým“ názvům. To ale samozřejmě nebylo po stránce novinek vše. Android 10 přinesl řadu vylepšení po stránce soukromí a zabezpečení, zkratky pro sdílení, podporu dynamické hloubky u fotografií, režim soustředění, a podporu pro skládací smartphony.

Android 1.5 Cupcake (2009)

Android Cupcake byl v pořadí třetí „velkou“ verzí operačního systému od Googlu. Přinesl podporu pro klávesnice na obrazovce, podporu pro Bluetooth připojení, a také hrstku nových aplikací z dílny společnosti Google. Majitelé smartphonů s touto verzí Androidu také získali možnost nahrávání videí na YouTube, což v té době opravdu nebylo samozřejmostí.

Android 5 Lollipop (2014)

V Androidu 5 Lollipop došlo opět k řadě výrazných změn v oblasti uživatelského rozhraní. Řada prvků získala realističtější vzhled, přibyla také podpora pro 64-bitové CPU, Android RunTIme nebo třeba možnost seskupování podle aplikací. Mezi další novinky patřila nativní aplikace pro svítilnu nebo třeba funkce Smart Lock.

Android 12 (2021)

S Androidem 12 spatřil světlo světa designový jazyk Material Design 3 s rozšířenými možnostmi přizpůsobení. Uživatelé se s jeho příchodem dočkali například také větších widgetů, režimu pro jednu ruku nebo možnosti sdílení hesel k Wi-Fi s nedalekými zařízeními. Došlo také k řadě vylepšení po stránce soukromí.

Dnes nejčtenější

.