Zavřít reklamu

Pokud rádi hrajete mobilní hry, bude vás jistě zajímat nový škálovací nástroj Qualcommu s názvem Snapdragon Game Super Resolution neboli GSR. Čipový gigant tvrdí, že nástroj maximalizuje výkon mobilních her a výdrž baterie.

GSR je jednou z mnoha technik upscalingu dostupných pro mobilní hry, které umožňují přepočítat obraz z nižšího rozlišení na vyšší, nativní rozlišení pro zlepšení výkonu bez vybíjení baterie. GSR však ke zvýšení rozlišení používá efektivnější přístup.

Podle Qualcommu je GSR jednoprůchodová technika prostorového super rozlišení, která dosahuje optimální kvality upscalingu a zároveň maximalizuje výkon a úsporu energie. Nástroj řeší vyhlazování hran a škálování v jednom průchodu, což snižuje spotřebu baterie. Lze jej dokonce kombinovat s dalšími efekty následného zpracování, jako je mapování tónů, aby se výkon ještě zvýšil.

Jednodušeji řečeno GSR umožňuje, aby se hry v rozlišení Full HD staly ostřejšími, 4K hrami. Hry běžící pouze v 30 snímcích za sekundu je možné hrát v 60 a více fps, takže grafika vypadá ještě plynuleji. Žádné z těchto vylepšení výkonu nejde na úkor výdrže baterie. GSR funguje nejlépe s grafickým čipem Qualcommu Adreno, protože nástroj má pro něj specifické optimalizace. Společnost však tvrdí, že GSR funguje s většinou ostatních mobilních grafických čipů.

Jedinou současnou hrou, která GSR podporuje, je Jade Dynasty: New Fantasy. Qualcomm však ujistil, že později v tomto roce dorazí další GSR podporující tituly. Mezi dalšími budou Farming Simulator 23 Mobile nebo Naraka Mobile.

Dnes nejčtenější

.