Zavřít reklamu

Globální dodávky smartphonů pokračovaly v poklesu i v prvním čtvrtletí letošního roku. Konkrétně se jich na trh dodalo 269,8 milionu, což představuje meziroční pokles o 13 %. Za pokračujícím poklesem stála řada faktorů, včetně slabší spotřebitelské poptávky. Informovala o tom ve své zprávě analytická společnost Canalys.

Jedničkou trhu byl v období leden–březen 2023 Samsung, který na něj dodal celkem 60,3 milionu smartphonů, což je o 18 % méně než loni ve stejném období. Jeho tržní podíl činil 22 % (meziroční pokles o dva procentní body). Podle analytiků Canalysu vykázal korejský kolos první známky oživení po těžkém konci minulého roku (z velké části je to podle všeho dáno dobrými prodeji řady Galaxy S23).

Druhým v pořadí byl Apple, který na trh vyexpedoval 58 milionů smartphonů (meziroční nárůst o 3 %) a který držel 21% podíl (meziroční nárůst o tři procentní body). První trojici největších smartphonových hráčů uzavírá Xiaomi, které na trh dodalo 30,5 milionu telefonů (meziroční pokles o 22 %) a jehož podíl byl 11 % (meziroční pokles o dva procentní body). Čínský obr zaznamenal ze všech značek největší meziroční pokles. Kromě cupertinského giganta vykázali pokles všichni výrobci.

Analytici Canalysu očekávají, že dodávky se stabilizují kolem úrovní z roku 2022 někdy v polovině letošního roku.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.