Zavřít reklamu

Od doby, co Samsung oznámil podporu bezdrátové technologie UWB a digitálních klíčů od aut pro své smartphony (což bylo před dvěma lety), začaly různé automobilky tuto funkci podporovat, aby uživatelé telefonů Galaxy mohli prostřednictvím ní odemykat své vozy. Nyní se k nim přidala populární německá automobilka BMW.

BMW přináší podporu funkce Digital Car Key Plus konkrétně pro telefony Galaxy S23+, S23 Ultra, S22+, S22 Ultra, S21+, S21 Ultra, Z Fold4, Z Fold3, Note20 Ultra (modely S23, S22 a S21 mezi nimi nejsou, neboť nepodporují UWB), a také dva telefony Pixel – Pixel 7 Pro a 6 Pro. Podmínkou je, aby zmíněné smartphony běžely na nejnovější verzi Androidu (tedy Androidu 13.1) a měly nainstalovanou aplikaci Samsung Wallet. Připomeňme, že dosud mohli uživatelé telefonů Galaxy odemykat své vozy německé značky prostřednictvím digitálních klíčů využívajících technologii NFC.

Pokud to nevíte, pro použití digitální klíčů využívajících NFC je nutný fyzický kontakt smartphonu s autem, zatímco u klíčů postavených na UWB toto nutné není, v jejich případě totiž stačí telefon k vozu jen přiblížit. Výhodou UWB digitálních klíčů je také to, že fungují až pět hodin po úplném vybití baterie telefonu.

V současné době tyto digitální klíče podporují auta BMW vyrobené v listopadu roku 2022 či později. Automobilka však plánuje rozšířit jejich podporu i pro některá starší vozidla, na která vydá softwarovou aktualizaci.

Dnes nejčtenější

.