Zavřít reklamu

Baterie současných smartphonů se naštěstí mohou pochlubit čím dál lepší výdrží, to ale neznamená, že bychom si neměli hlídat její spotřebu. Zatímco některé aplikace mají na spotřebu baterie telefonu jen minimální vliv, jiné aplikace představují doslova žrouty energie. Které to jsou?

Facebook

Facebook stále patří mezi nejoblíbenější sociální sítě, a je tedy pochopitelné, že se velké popularitě těší také příslušná mobilní aplikace. Kvůli tomu, že ve Facebooku přibývá čím dál více prvků v podobě videí, příběhů nebo samolepek, se ale provoz Facebooku negativně podepisuje na spotřebě baterky vašeho smartphonu. Řešením může být používání Facebooku v rozhraní mobilního webového prohlížeče.

Instagram

U populárního Instagramu platí víceméně totéž, co u Facebooku. Samotné prohlížení fotografií tolik náročné není, Instagram Reels, InstaStories, automaticky spouštěná videa a další funkce už ale představují pro baterii vašeho smartphonu poměrně významnou zátěž. Instagram ale naštěstí můžete stejně jako Facebook používat v rozhraní vašeho webového prohlížeče.

Skype

Skype je z pochopitelných důvodů dalším velkým žroutem baterie vašeho smartphonu. V tomto článku nám slouží především jako zástupce téměř všech komunikačních aplikací. Videohovory, posílání souborů, přenos hlasu i videa – to vše si žádá nemalou energii z baterie vašeho smartphonu. Pokud je to tedy možné, zkuste dát před videohovorem přednost tradičnímu volání.

Bumble

Hledáte si zrovna protějšek na Bumble nebo v jiné seznamovací aplikaci? Pak byste měli vědět, že procházení profilů, prohlížení fotografií, posouvání, komunikace a další akce v rámci těchto aplikací mohou také výrazně ovlivnit spotřebu baterie vašeho smartphonu. Pokud jste tedy právě na cestách a nemáte u sebe nabíječku, počkejte se seznamováním až na chvíli, kdy dorazíte domů.

YouTube, Spotify a další

Doba, kdy jsme na volání používali jiná zařízení než pro poslech hudby, je již dávno pryč. Dnes si můžeme i na cestách vychutnat prakticky jakoukoliv hudbu (i jiný obsah), a to díky hudebním streamovacím aplikacím typu Spotify. Neustálý poslech hudby ale může výrazně ovlivnit rychlost, s jakou se vybíjí baterie našeho smartphonu.

Dnes nejčtenější

.