Zavřít reklamu

Snapseed rozhodně patří mezi aplikace, které stojí za to mít ve vašem telefonu, a to pokud potřebujete upravovat fotografie. V nabídce totiž  představuje jedno z nejlepších řešení. Tato aplikace, kterou patří společnosti Google, obsahuje více než 29 nástrojů pro úpravy společně s velkou paletou možností vyladění fotografií přesně podle vašich představ. I přes její značnou oblíbenost mezi uživateli, Google aplikaci mnoho své pozornosti nevěnuje a pokud jde o aktualizace, přistupuje k nim sporadicky, což ovšem ve výsledku naštěstí nijak nebrání funkčnosti Snapseedu.

Nyní, takřka po 3 letech, se aplikace konečně dočkala aktualizace a Google vydal v Google Play její verzi 2.20. Pokud ovšem čekáte, že bude následovat výčet nových funkcí a vylepšení nebo nové nástroje, pak vás čeká zklamání. Prozatím jedinou zaznamenanou změnu představuje, že Snapseed ve verzi 2.20 je nyní sestaven s ohledem na Android 13, respektive SDK v33, přičemž předchozí stavěla na SDK V28, Android 9.

Jedná se o malou, ale nikoli nevýznamnou změnu, reflektující nová pravidla Google Play, která vstoupí v platnost 31. srpna 2023. Ta vyžadují, aby všechny aplikace, pakliže mají být zjistitelné ve výsledcích vyhledávání, cílily na úroveň API 31, respektive Android 12. Aplikace, které se zaměřují na úroveň API 30 nebo nižší, se zobrazí pouze na zařízeních se stejnou nebo nižší verzí systému Android.

Technologický gigant ze Silicon Valley původně vývojáře o této změně informoval e-mailem koncem března 2023. Společnost dříve pracovala s dvěma termíny. Umožnila stávajícím aplikacím zaměřit se na Android 12 do 1. listopadu, zatímco nové aplikace měly dodržovat pokyny do 1. srpna. Poté však Google obě data sloučil. Pokud se sami zabýváte tvorbou aplikací, další informace o nové změně zásad společnosti Google najdete na této stránce podpory.

Současně se Snapseedem vydal Google nové sestavení aplikace Fotoskener v1.7.5, které je nyní zaměřeno na SDK 33. Nová verze přichází s vylepšením. Aplikace nyní skenuje fotografie ve vyšším rozlišení 1969 x 3500, oproti původnímu 1125 x 2000. Háček je ovšem v tom, že vyšší rozlišení lze využít pouze na novějších telefonech se systémem Android, jako je Google Pixel 7 Pro nebo Samsung Galaxy S23 Ultra. Majitele těchto zařízení, kteří PhotoScan používají, však určitě potěší. Aplikaci Snapseed si můžete zdarma stáhnout z Google Play, stejně jako novou verzi Fotoskener.

Dnes nejčtenější

.