Zavřít reklamu

Samsung by měl za pár měsíců představit nové ohebné telefony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. V posledních několika měsících o nich uniklo poměrně dost neoficiálních informací, přičemž ta poslední se týkala jejich fotosestav. Nyní do éteru pronikly informace o jejich nabíjecích rychlostech.

Jak objevil web MyFixGuide, Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 získaly čínskou certifikaci 3C. V certifikačních dokumentech jsou uvedeny pod modelovými čísly SM-F9460 a SM-F7310 a byly testovány se standardní 25W nabíječkou Samsungu EP-TA800.

Nové „ohýbačky“ korejského obra se tedy budou nabíjet stejnou rychlostí jako jejich předchůdci. To však stěží můžeme nazvat překvapením, protože Samsung se na tuto oblast dlouhodobě nezaměřuje. Nabíjecí rychlost 25 W je však dnes vzhledem ke konkurenci (zejména té čínské) už značně nedostatečná. Například minulý týden představený ohebný telefon Vivo X Fold 2 se chlubí 120W nabíjením a oproti skládacím zařízením Samsungu nabízí také podstatně rychlejší bezdrátové nabíjení, a to 50 W (vs. 15 W).

Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 budou jinak podle dostupných úniků disponovat novým pantem, díky kterému by měl mít jejich ohebný displej méně viditelnou rýhu, čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23, a stupněm krytí IPX8. Samsung je s největší pravděpodobností uvede na scénu v létě.

Ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.