Zavřít reklamu

Samsung by měl letos uvést na scénu své nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Starší i novější úniky tvrdí, že se tak stane na konci léta, přesněji v srpnu, podle toho úplně nejnovějšího by to však mohlo být o měsíc dříve.

Jak na Twitteru uvedl leaker vystupující na něm pod jménem Revegnus, Samsung by mohl letos začít se sériovou výrobou pantů pro nové „ohýbačky“ již na začátku června místo obvyklého konce. Z toho leaker dovozuje, že Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 by mohly být představeny už v červenci, nikoli v srpnu, jak se dosud spekulovalo.

Samsung by měl u obou nových skládaček použít nový typ pantu ve tvaru kapky, který údajně umožní je sklopit zcela naplocho, aniž by mezi oběma polovinami zůstala mezera. Díky němu by také měl mít ohebný displej obou zařízení méně viditelnou rýhu.

Příští Z Fold by měl jinak do vínku dostat stejnou zadní fotosestavu jako minule, tj. 50MPx hlavní fotoaparát (starší úniky hovořily o rozlišení 108 MPx), 12MPx „širokáč“ a 10MPx teleobjektiv, hmotnost 250 g (aktuální Z Fold váží 263 g), tloušťku v zavřeném stavu 13,4 mm (vs. 14,2 mm) a stupeň krytí IPX8. O páté generaci Z Flipu v současnosti víme to, že by měl mít podstatně větší vnější displej než předchůdce (3,4 nebo 3,8 vs. 1,9 palců), dvojitý zadní fotoaparát s rozlišením 12 MPx (jako předchůdce) a též certifikaci odolnosti IPX8. Oba telefony by měl pohánět stejný čip, jaký používá řada Galaxy S23, tedy Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

Dnes nejčtenější

.