Zavřít reklamu

Nabíjení smartphonu může být poměrně zdlouhavý proces, což zvlášť platí pro telefony Samsungu. I ty nejlepší modely korejského giganta se mohou nabíjet kolem hodiny, což je ve srovnání s konkurencí (zejména tou čínskou) opravdu dlouho. Naštěstí existuje několik jednoduchých triků, které umožní vašemu telefonu Galaxy se nabíjet o něco rychleji. Pojďme se na ně podívat.

Prvním trikem je přepnout váš telefon do režimu Letadlo. Tento režim omezuje některé základní funkce vašeho zařízení, jako je připojení k Wi-Fi nebo vyhledávání mobilního signálu. Po dočasném zastavení všech těchto „šťávu“ vybíjejících funkcí se váš smartphone může soustředit jen a pouze na rychlejší nabíjení. Režim Letadlo zapnete v panelu rychlého spuštění, případně v Nastavení→Připojení.

Druhým trikem je zapnutí Úsporného režimu baterie. Toto nastavení snižuje zátěž vašeho zařízení vypnutím nedůležitých funkcí na pozadí a ztlumením jasu displeje. Je to skvělé „poloviční“ řešení, pokud během nabíjení potřebujete zůstat v dosahu přes Wi-Fi či mobilní data. Úsporný režim baterie zapnete v Nastavení→Péče o baterii a zařízení→Baterie.

Pokud můžete, zapněte oba režimy najednou, abyste spotřebu energie vašeho telefonu snížili co nejvíce. Nepočítejte každopádně s tím, že tato nastavení, ať už zapnutá zvlášť, či najednou, nabíjení zrychlí nějak zásadně. Ale u nabíjení telefonů Samsungu je každá ušetřená minuta dobrá, ne?

Dnes nejčtenější

.