Zavřít reklamu

Funkcí Now Playing disponují telefony Pixel již několik let. Stejně jako jiné aplikace pro vyhledávání hudby umožňuje zařízením informovat o tom, jaká skladba se právě přehrává, může však poskytnout i přístup k historii předchozích poslouchaných tracků. Nyní to vypadá, že by v budoucnu mohla nabídnout ještě víc.

Tuto skutečnost poprvé zaznamenal softwarový inženýr Kieron Quinn a později to potvrdil server 9to5Google. Zdá se, že společně s nástupem systému Android 14 by se nová funkcionalita Now Playing – Summary, tedy shrnutí, poskytující užitečné statistické údaje, mohla objevit v telefonech Pixel. Nová karta Now Playing byla nalezena v jedné z novějších verzí sestavení systému Android 14.

Jak název napovídá, stahuje informace z telefonu a shrnuje, co jste poslouchali. Konkrétně pracuje s daty za posledních 30 dní a tyto informace následně rozděluje podle žánru, interpreta a frekvence s jakou byly skladby přehrávány. Kromě toho poskytuje i statistiky, kdy jste skladby v průběhu dne slyšeli. V údajích lze i vyhledávat podle různých kritérií a následně zobrazit výsledky.

Zdokonalení Now Playing pro systém Android 14 se připravuje již poměrně dlouho. S prvními indiciemi bylo možné se setkat již v roce 2021. Podle všeho však nyní Google v tomto směru hodně pokročil. V tuto chvíli není jasné, zda společnost funkci zpřístupní veřejnosti, ale rozhodně nepostrádá zajímavost a pro mnoho uživatelů by mohla představovat příjemné vylepšení.

Dnes nejčtenější

.