Zavřít reklamu

Google začátkem roku ve svém harmonogramu předběžných vydání Androidu 14 uvedl, že jeho první betaverzi na telefony Pixel vypustí v dubnu. A to se právě nyní stalo. Co nového Android 14 Beta 1 přináší?

Navigace na obrazovce je jednou z věcí, díky kterým jsou dřívější verze Androidu jedinečné, a jak čas šel, tato funkce se vyvíjela. V Androidu 14 Beta 1 Google konečně řeší dlouhodobou stížnost na vzhled navigační lišty, která konečně nutí aplikace mít „průhlednou“ navigační lištu.

Navigační lišta Androidu již dlouho podporuje možnost změnit barvu tak, aby odpovídala aplikaci na obrazovce, nebo aby byla zcela průhledná a zobrazovala obsah, který je „za“ navigačními tlačítky nebo lištou gest. Je však mnoho aplikací, které kolem navigačních tlačítek nebo lišty gest nastaví jako výchozí černý prostor, což může být v určitých případech nepříjemné. Android 14 Beta 1 zavádí novou možnost pro vývojáře, která v celém systému vynutí „průhledný navigační panel“, takže všechny aplikace změní barvu navigačního panelu tak, aby odpovídala dané aplikaci.

Dalšími novinkami jsou nápadnější šipka zpět, která má usnadnit navigaci gesty a která také doplňuje zvolenou tapetu a systémové téma, vylepšená stránka pro sdílení obsahu, která nově umožňuje přidat vlastní akce, nebo zavedení nového flexibilního mechanismu pro vytváření a renderování vektorové grafiky. Android 14 Beta 1 kromě toho opravuje některé chyby, které mimo jiné souvisejí s režimem PiP (obraz v obraze).

První betaverze Androidu 14 je dostupná na telefony Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Další bety budou podle oficiálního harmonogramu vydány v květnu, červnu a červenci, přičemž finální verze systému bychom se měli dočkat někdy koncem léta.

Dnes nejčtenější

.