Zavřít reklamu

Každá nová verze Androidu přináší nové funkce a vylepšení notifikací. Celoobrazovková oznámení jsou však něčím, nad čím uživatelé stále nemají kontrolu. Možná jste viděli celoobrazovkové notifikace u budíků, hlasových hovorů nebo videohovorů, i když je telefon zamčený. Když například zvoní budík, na zamykací obrazovce nevidíte žádný další obsah. To by se však mělo díky příštímu Androidu změnit.

Jak zjistil známý specialista na Android Mishaal Rahman, Android 14 bude mít funkci, která aplikacím zabrání v odesílání celoobrazovkových oznámení. Pokud bude tato funkce povolena, budou se na vašem zařízení tyto notifikace zobrazovat ve stejném formátu jako ty ostatní.

Pokud například zastavíte odesílání celoobrazovkových oznámení z aplikace WhatsApp, oznámení o hlasových hovorech a videohovorech se zobrazí stejně jako ostatní notifikace. Tato oznámení pak budete moci rozbalit, abyste získali přístup k tlačítkům „Odpovědět“ a „Odmítnout“. To je o dost méně rušivé, že?

Můžeme očekávat, že nová funkce bude součástí nadstavby One UI 6.0, vycházející z Androidu 14. Beta program pro ni by měl Samsung otevřít v srpnu či září a její ostrou verzi začít vydávat v posledním čtvrtletí letošního roku (k beta programu by měla mít konkrétně přístup tato zařízení Galaxy).

Dnes nejčtenější

.