Zavřít reklamu

Je tak trochu smutnou pravdou, že integrace mezi jednotlivými zařízeními společnosti Apple je mnohem propracovanější a celkově na vyšší úrovni, než je tomu v případě systému Android, ať už ve vztahu k chytrým televizorům Android TV nebo počítači s ChromeOS a Windows. Nyní Google ve snaze o zlepšení v tomto ohledu podnikl důležitý krok.

Na veletrhu CES 2023 totiž společnost počátkem tohoto roku oznámila, že přijde s funkcí Nearby Share systému Android pro operační systém Windows společnosti Microsoft. První beta verzi funkce Nearby Share For Windows Google spustil právě dnes. Novou aplikaci je možné nyní stáhnout z oficiálních webových stránek a nainstalovat ji do stolního nebo přenosného počítače se systémem Windows 10 nebo Windows 11. Ta je prozatím nekompatibilní s notebooky používajícími ARM procesory.

Aby aplikace fungovala správně, je zapotřebí počítač s Bluetooth LE a Wi-Fi. Bez potíží by měla Nearby Share For Windows pracovat i na počítačích připojených k síti pomocí LAN kabelu. Aplikace příjemným způsobem zprostředkovává rychlé sdílení obrázků, videí, dokumentů, zvukových a jiných souborů z počítače do smartphonu a naopak. Navržena je s využitím motivu uživatelského rozhraní Material 3 od společnosti Google a může nabídnout několik možností úrovně ochrany soukromí. Konkrétně lze nastavit, aby zařízení viditelné nebylo (No One), omezit sdílení pouze na vaše zařízení (Your Devices), využít sdílení zcela bez limitů (Everyone), nebo rozsah sdílení definovat vybranými kontakty (Contacts). Pro zprostředkování komunikace na počítačích se systémem Windows 10 a Windows 11 uživatelé potřebují být přihlášeni ke svému účtu Google.

Společnost Google přislíbila, že do systému Windows přinese i funkci Fast Pair, ta se ale prozatím do operačního systému Windows nedostala. Majitelé notebooků Samsung Galaxy Book mají již několik let k dispozici alternativu v podobě Quick Share z dílny korejského giganta. Čas tedy ukáže jaké oblíbenosti se bude těšit nové řešení od Googlu. V každém případě je to cesta správným směrem, která usnadní sdílení obsahu mnoha uživatelům.

Dnes nejčtenější

.