Zavřít reklamu

Určitě to znáte. Čekáte netrpělivě na zásilku z vašeho oblíbeného e-shopu, případně na dárek z ciziny, který vám zasílá příbuzný nebo kamarád. Netrpělivě vyhlížíte vůz přepravce, ale balíček jinde. V takových situacích se hodí sledovací nástroje na webu, s jejichž pomocí můžete zjistit, kde se právě nachází vaše zásilka.

Sledování zásilek na webu se stalo běžnou praxí pro online nákupy, ať už jde o zboží z e-shopů nebo doručování balíků od dopravců. Proces sledování zásilek je relativně jednoduchý a nabízí mnoho výhod pro zákazníky. Nejdůležitějším krokem je získání sledovacího čísla, které zákazník obdrží po odeslání zásilky. Sledovací číslo je unikátní identifikátor zásilky, který umožňuje zákazníkovi sledovat její pohyb po celé trase doručení.

Existuje několik způsobů, jak sledovat zásilku na webu. Nejběžnější je přejít na webové stránky přepravce, který doručuje zásilku, a zadat do vyhledávacího pole sledovací číslo. Poté se zobrazí aktuální stav zásilky, včetně informací o jejím aktuálním umístění, předpokládaném čase doručení a historii předchozích aktualizací. Ke sledování zásilek můžete využít také specifické aplikace.

Jak sledovat zásilky České pošty

Čekáte balíček přepravovaný Českou poštou a chtěli byste zjistit, kde se právě vaše zásilka nachází? Pak by vaše kroky měly vést na web postaonline.cz. Zde stačí už jednoduše zadat číslo zásilky. Prostřednictvím nástroje Track & Trace můžete sledovat vnitrostátní i mezinárodní zásilky – jejich kompletní seznam naleznete zde.

Jak sledovat zásilku PPL a DPD

Pokud chcete na webu sledovat zásilku PPL, rovněž potřebujete její číslo. Toto číslo zadáte do vyhledávacího pole na webu PPL.cz, Poté stačí jen kliknout na tlačítko Vyhledat zásilku. Podobný postup platí i při snaze vyhledat zásilku DPD. Přejděte do sekce Čekám balík na webu DPD, a do vyhledávacího pole zadejte číslo zásilky.

Jak sledovat zásilku ze Zásilkovny

Zásilkovna nabízí možnost sledování zásilek přímo v aplikaci. Hledání na webu je ale v mnoha případech detailnější a efektivnější. Zjistěte si číslo zásilky a poté přejděte tracking.paketa.com. Zde zadejte číslo zásilky, stiskněte Enter nebo klikněte na Hledat, a zobrazí se vám podrobnosti o tom, kde se právě nachází vaše zásilka.

Jak sledovat zásilku přes aplikaci

Pokud nechcete sledovat vaše zásilky na webu, můžete k tomuto účelu využít aplikace třetích stran, kterých Google Play Store nabízí poměrně dost. Následující aplikace pro sledování zásilek přes mobil patří mezi  nejoblíbenější:

Dnes nejčtenější

.