Zavřít reklamu

S odchodem slotů pro microSD karty z chytrých telefonů současnosti a stále vyššími nároky na velikost dat řeší mnoho uživatelů problém nedostatku úložného prostoru ve svých zařízeních. Výrobci sice nabízejí možnosti rozšíření, ale za ty je potřeba zaplatit. Tuto situaci do značné míry nyní řeší obchod Google Play, který bude automaticky archivovat nepoužívané aplikace. Dojde tak k citelnému zmenšení velikosti těchto aplikací, aniž by došlo ke ztrátě uložených dat. Tím se v telefonu Samsung Galaxy nebo jiném zařízení se systémem Android uvolní místo pro další potřebné soubory. Ušetřenou kapacitu tak můžete využít třeba pro pořizování fotografií, stahování nových her nebo multimediálního obsahu jako jsou filmy a hudba.

Situaci, kdy vám Google Play při nedostatku místa automaticky nabídne odinstalování některých nepoužívaných aplikací, zná pravděpodobně většina uživatelů. Při odinstalaci sice získáte potřebný prostor, ale zároveň přijdete i o data aplikace, neprovedete-li zálohu, což může být někdy docela nepříjemné. Řešení, které teď nabízí Google Play, nepoužívané aplikace automaticky archivuje, což znamená, že základní část aplikace je z telefonu odstraněna, ale její data v zařízeních se systémem Android zůstanou.

V příspěvku na blogu Android Developers se uvádí, že jakmile je aplikace archivována, zobrazí se nad její ikonou symbol stahování z cloudu. Až budete chtít příště tuto aplikaci otevřít, budete vyzváni k její instalaci z obchodu Google Play. Po dokončení se aplikace spustí s nedotčenými osobními údaji.

Při prvním vyčerpání úložného prostoru se vám nabídne možnost zapnout automatickou archivaci. Poté bude Google Play automaticky archivovat nepoužívané aplikace ve vašem zařízení se systémem Android, abyste získali tolik potřebné místo a usnadnili si práci, pakliže k odložené aplikaci znovu sáhnete. Pokud vám pak podobná funkcionalita něco připomíná, tak vězte, že v iOS iPhonů ji najdete již několik let. Apple však svým iPhonům slot pro SD karty neposkytl nikdy.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.