Zavřít reklamu

Chatbot ChatGPT je rozhodně působivým kusem softwaru, ale stále je to jen software, což znamená, že v něm zcela určitě najdete chyby a jiné nedostatky. Jeho tvůrci z neziskové organizace OpenAI si toho jsou naštěstí vědomi a nově budou platit těm, kteří v něm nějakou chybu či jiný nedostatek objeví.

Organizace OpenAI na svém blogu oznámila, že se spojila s platformou Bugcrowd a spustila svůj program odměn za nalezené chyby v chatbotovi ChatGPT. Odměny mají velmi široký rozsah – za méně závažnou chybu organizace slibuje 200 dolarů (asi 4 200 Kč) a za mimořádně vážnou až 20 tisíc dolarů (zhruba 423 000 Kč).

Organizace sama právě minulý měsíc ve svém chatbotovi objevila jeho závažnou chybu, která umožnila některým uživatelům vidět názvy historie chatů jiných uživatelů. Než ji vyřešila, dnes asi nejvyspělejší konverzační umělou inteligenci raději dočasně vypnula.

„Chápeme, že se mohou objevit zranitelná místa a chyby. Věříme, že pro řešení této reality jsou zásadní transparentnost a spolupráce. Proto zveme globální komunitu bezpečnostních výzkumníků, etických hackerů a technologických nadšenců, aby nám pomohla identifikovat a řešit zranitelnosti v našich systémech,“ napsala organizace na svém blogu. Pokud se na to cítíte, do programu se můžete zapojit zde.

Dnes nejčtenější

.