Zavřít reklamu

Už jsme slyšeli zprávy o tom, že kromě vlajkové řady tabletů Galaxy Tab S9 pracuje Samsung zřejmě i na novém tabletu řady Fan Edition. Nové zprávy však přicházejí s informací, že by se nemělo jednat jen o jeden model, ale rovnou dva nové přírůstky. Oba už se objevily v online benchmarku, a to se stejným čipem Exynos. 

Nejprve byl v online benchmarku Geekbench nalezen neohlášený tablet Samsung nesoucí modelové číslo SM-X516B. Předpokládá se, že jde o Galaxy Tab S9 FE. Poté se zde však objevil další tablet s označením SM-X616B, což silně naznačuje, že Samsung možná letos vydá nejméně dva tablety s přídomkem FE. Mohlo by se tak stát už v létě po boku nových skládaček a standardní řady Galaxy Tab S9, nebo až na podzim s připravovaným Galaxy S23 FE, což by jistě dávalo větší smysl.

Vzhledem k tomu, že špičkové tablety Galaxy Tab S9, Tab S9+ a Tab S9 Ultra by měly mít modelová čísla SM-X716, SM-X816 a SM-X916, je logické předpokládat, že nově objevené SM-X516B a SM-X616B jsou méně výkonné verze vlajkových tabletů. Jinými slovy, pravděpodobně patří právě do „odlehčené“ řady Fan Edition a možná se oba dostanou na trh pod označením Galaxy Tab S9 FE, jen s jinými velikostmi jejich displejů.

Benchmark zmiňuje, že oba tyto záhadné tablety mají společný čip Exynos 1380, kterým je již osazeno nejvyšší áčko, a to Galaxy A54 5G. Má čtyři procesorová jádra Cortex-A78 taktovaná na 2,4 GHz, čtyři jádra Cortex-A55 pracující na frekvenci 2,0 GHz a grafický čip Mali-G68 MP5. Benchmarky ukazují, že jednojádrový a vícejádrový výkon je u obou zařízení velice podobný. Odhalují také, že tablet SM-X516B, což by měla být menší varianta Galaxy Tab S9 FE s nižší cenou, má 6 GB RAM, zatímco SM-X616B, který může mít větší displej a tím logicky i vyšší cenu, obsahuje 8 GB RAM.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.