Zavřít reklamu

Samsung potřeboval, aby se řadě Galaxy S23 prodejně dařilo, jelikož řada Galaxy S22 v tomto ohledu nenaplnila jeho očekávání. A jak se zdá, korejský obr se s novou „vlajkou“ trefil do černého, což koneckonců naznačovaly i vysoké předobjednávky.

Jak s odkazem na korejská média informoval web SamMobile, Samsung uvedl, že řada Galaxy S23 zaznamenává ve srovnání s řadou Galaxy S22 celosvětově vyšší prodeje. Jen v Evropě jsou prodeje nové řady 1,5x vyšší než té loňské.

Na hlavních trzích Střední a Jižní Ameriky, jako je Mexiko a Brazílie, kde prodej začal týden po globálním uvedení na trh 17. února, se prodeje Galaxy S23 oproti Galaxy S22 zvýšily 1,7krát. Na Blízkém východě a v Indii si aktuální „vlajka“ Samsungu vedla též velmi dobře – na těchto trzích byly její prodeje oproti loňsku 1,5x, resp. 1,4x vyšší. Samsung neposkytl údaje pro severoamerický trh, což je určitě škoda, protože to je pro společnost jeden z jejích nejdůležitějších trhů.

Samsung také vyzdvihl, že největší podíl globálních prodejů Galaxy S23 tvoří model S23 Ultra, a to 60 %. To ukazuje, že na trhu je stále velká poptávka po prémiových telefonech Samsungu, pokud na něj dodá výjimečný produkt, za který chtějí zákazníci utrácet své peníze. Řada Galaxy S23 již překonala milion prodaných kusů v Jižní Koreji. Zdá se, že její prodeje jsou zatím v souladu s očekáváním korejského kolosu. Šéf jeho mobilní divize TM Roh se na únorové akci Unpacked zmínil o tom, že společnost očekává dvouciferný růst prodejů nové řady.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.