Zavřít reklamu

YouTube Premium bezpochyby patří mezi služby pro streamování hudby a videí, které toho mají hodně co nabídnout. Mnoho uživatelů, ale dojde k závěru, že pro ně placené členství není až tak zásadní a dokáží si docela dobře službu užít i s reklamami.

Tento průvodce vás provede krok po kroku procesem zrušení předplatného služby YouTube Premium ve webovém prohlížeči. Nezapomeňte, že pak nebudete moci používat aplikaci YouTube ke stahování videí offline, sledování videí bez reklam a používání přehrávání na pozadí, což může představovat značnou výhodu u mobilních zařízení. Těžké rozhodnutí to je i v případě, že ke sledování videí na cestách používáte Chromebook.

Zároveň stojí za to upozornit na skutečnost, že pokud vaše předplatné služby YouTube Premium nefungovalo podle očekávání, tedy se ve videích YouTube stále zobrazovaly reklamy, můžete mít nárok na vrácení peněz. O to lze požádat na stránce podpory Nápověda. V případě úspěchu vám bude platba vrácena stejnou platební metodou, kterou jste využili k nákupu.

YouTube Premium screen reklamace

Před zahájením celého procesu zkontrolujte, zda operaci provádíte skrze účet spojený s platbou YouTube Premium. Po zrušení neztratíte okamžitě přístup, předplatné a jeho výhody zůstávají aktivní až do dalšího data vyúčtování, jak tomu je ostatně i mnoha jiných konkurenčních služeb.

A jak tedy postupovat? Otevřete webový prohlížeč a přejděte na stránku YouTube. Dále klikněte na ikonu svého účtu v pravém horním rohu a z nabídky vyberte Nákupy a členství.

YouTube Premium screen 01

Na otevřené stránce rozbalte nabídku Správa členství a zde vyberte možnost Deaktivovat.

YouTube Premium screen 03

Server vám nabídne, zda nechcete členství namísto zrušení pouze pozastavit s tím, že pokud si chcete dát chvíli pauzu, není problém. Váš odpočinek od placení může trvat až 6 měsíců a můžete se samozřejmě kdykoliv vrátit.

YouTube Premium screen 04

Vyberete-li možnost Pokračovat a zrušit objeví se již zmíněné nevýhody spojené s ukončením předplatného jako je YouTube a YouTube Music bez reklam, možnost stahování nebo přehrávání na pozadí.

Snímek obrazovky 2023-04-04 v 13.26.49

Po kliknutí na tlačítko Další se vás YouTube zeptá na důvod odchodu. Zde je 7 možností jak odpovědět, jako například Nesleduji tolik YouTube, Nevadí mi reklamy, Nechci platit současnou cenu nebo Nechci odpovědět.

Snímek obrazovky 2023-04-04 v 13.29.38

Ať zvolíte kteroukoli, poslední informace vám sdělí, že je YouTube líto vašeho odchodu a zbývá odkliknout Zrušit Premium.

Snímek obrazovky 2023-04-04 v 13.37.06

Tento postup funguje v jakémkoli webovém prohlížeči a v praxi nepředstavuje nic složitého. Pokud vás reklamní obsah až tak moc neobtěžuje, YouTube bez předplatného vám umožní přístup k obrovskému množství zábavy a informací.

Dnes nejčtenější

.